Stejně jako zbytek Indočíny, včetně Laosu a Kambodže, je Vietnam bývalá francouzská kolonie. Země je nezávislá od roku 1954, kdy francouzská cizinecká legie utrpěla v Dien Bien Phu rozhodující úder. Pak přišla Válka ve Vietnamu, která v nás rezonuje díky filmům jako je Četa, Apokalypsa nebo nezapomenutelnému mixu rock´n rollu Robina Williamse v Good morning Vietnam!!! To je ale minulostí.

Vietnam je tropická země přátelských a pracovitých lidí, rušných kapitalisticky orientovaných měst, nebeských pláží, luxusních hotelů, svěžích zelených rýžových polí i smaragdových deštných pralesů. Je to země, u které máme pocit, že ji tak nějak známe, že je Vietnam na dosah.

I když je Vietnam kulturně blíže k Číně a lidé žijí dle konfuciánské etiky (která vysoce oceňuje věk, vzdělání a tvrdou práci), země si stále zachovává silný francouzský kulturní vliv – široké bulváry, nádherná architektura Belle Époque, čerstvé bagety prodávané na každém rohu, kavárny s výborným espressem a jemné Bordeaux jsou neoddělitelnou součástí Vietnamu.  
Mezi TOP 10 Vietnamu patří samotná živá Hanoj a Ho Či Minovo město s katedrálou Notre Dame, zátoka Ha Long se svými vápenci, císařské město Hue a malebný Hoi An, delta Mekongu i barevné etnické menšiny v horách, a to nejenom v okolí města Sapa. Nelze opomenout skvělé pláže ostrovů Noc Dao nebo rušnější Phu Quock a letovisko Danang. To vše dělá z dovolené ve Vietnamu jednu z nezapomenutelných cest.

Btw. víte že oblíbené Pho je odvozeno od francouzského „Pot au feu“, co znamená hovězí vývar?

Inspirace


Hotely


Používáme cookies k přizpůsobení obsahu pro vás a analýze našeho provozu. Zjistěte více o tom, jak používáme cookies, a přečtěte si naše Prohlášení o ochraně osobních údajů.

Přiímám
x