Scroll

Vietnam


Stejně jako zbytek Indočíny, včetně Laosu a Kambodže, je Vietnam bývalá francouzská kolonie. Země je nezávislá od roku 1954, kdy francouzská cizinecká legie utrpěla v Dien Bien Phu rozhodující úder.

Pak přišla Válka ve Vietnamu, která v nás rezonuje díky filmům jako je Četa, Apokalypsa nebo nezapomenutelnému mixu rock´n rollu Robina Williamse v Good morning Vietnam!!! To je ale minulostí.

Vietnam je tropická země přátelských a pracovitých lidí, rušných kapitalisticky orientovaných měst, nebeských pláží, luxusních hotelů, svěžích zelených rýžových polí i smaragdových deštných pralesů. Je to země, u které máme pocit, že ji tak nějak známe, že je Vietnam na dosah.

I když je Vietnam kulturně blíže k Číně a lidé žijí dle konfuciánské etiky (která vysoce oceňuje věk, vzdělání a tvrdou práci), země si stále zachovává silný francouzský kulturní vliv – široké bulváry, nádherná architektura Belle Époque, čerstvé bagety prodávané na každém rohu, kavárny s výborným espressem a jemné Bordeaux jsou neoddělitelnou součástí Vietnamu.  
Mezi TOP 10 Vietnamu patří samotná živá Hanoj a Ho Či Minovo město s katedrálou Notre Dame, zátoka Ha Long se svými vápenci, císařské město Hue a malebný Hoi An, delta Mekongu i barevné etnické menšiny v horách, a to nejenom v okolí města Sapa. Nelze opomenout skvělé pláže ostrovů Noc Dao nebo rušnější Phu Quock a letovisko Danang. To vše dělá z dovolené ve Vietnamu jednu z nezapomenutelných cest.

Btw. víte že oblíbené Pho je odvozeno od francouzského „Pot au feu“, co znamená hovězí vývar?

Inspirace


Není to o dokonalosti. Je to o snaze inspirovat Vás. Je to o prvním kroku k Vaší cestě.

Zde naleznete pár ukázek z cest, které s námi absolvovali lidé před Vámi. Inspirujte se jimi, sněte a pak nám napište. Rádi pro Vás připravíme dovolenou na míru, incentivní nebo pracovní cestu na klíč odpovídající Vašim přáním, časovým možnostem i plánovanému rozpočtu.

Hotely


V našich zájezdech na míru kombinujeme exklusivní Heritage hotely, luxusní hotely a butikové ubytování. 

Pojmem Heritage Hotel se označují hotely splňující přesně daná kritéria. Hlavním kritériem pro získání klasifikace Heritage je, že hotel tvoří historická budova původně sloužící jako palác, hrad, pevnost, lovecký zámeček, kupecké sídlo nebo rezidence, zachovává si původní architektonický ráz a poskytuje vysoce nadstandardní služby.

Vedle hotelů standardu Heritage se můžeme setkat s hotely, jež nesou v názvu heritage a legend. Tyto hotely nabízející ubytování v historických budovách spadají do klasifikace ubytování 3*-5*, jelikož v plném rozsahu nesplňují stanovená kritéria pro standard Heritage. 

Do našeho portfólia jsme zařadili i butikové hotely, jež v sobě nesou silný příběh, který z nich vytváří místo s výjimečným geniem loci.

Používáme cookies k přizpůsobení obsahu pro vás a analýze našeho provozu. Zjistěte více o tom, jak používáme cookies, a přečtěte si naše Prohlášení o ochraně osobních údajů.

Přiímám
x