Scroll

Sri Lanka


Říká se jí Taprobane, Seredíp, Cejlon, Lanka – kapka upadlá z cípu jižní Indie nebo spíše Perla Indického oceánu.

Sri Lanka je svěží ostrov, země ohromující přírodní krásy, jejíž legendární drahé kameny, koření a strategické námořní postavení udělali z této země ostrov „štěstí“. Nebo šťastný ostrov? Výklad necháme na vás s vědomím, že „Sri“ (ze sanskrtu a správně šrí) znamená štěstí, šťastný, zářivý a „Lanka“ ostrov.

V průběhu staletí zakotvili u březích Sri Lanky mořeplavci objevitelé Klaudios Ptolemaios nebo Marco Polo. Zakládali zde své koloniální panství Portugalci, Holanďané i Angličané. Cejlon se stal domovem a inspirací pro řadu osobnosti jako např. spisovatele Paula Bowlese, Arthura C. Clarka, Michaele Ondaatje, architekty Cecile Balmonda, Geoffrey M. Bawu nebo obchodníka Thomase Liptona.

Dnes, po dlouhém období občanské války potencované národnostním konfliktem mezi tamilským a sinhálským obyvatelstvem, vládne na Sri Lance mír a křehká stabilita. Srí Lanka láká návštěvníky na svěží čajové plantáže kolem Nuwara Eliya, na kulturní srdce ostrova Kandy s chrámem Buddhova zubu, na sloní sirotčince, jeskyně v Dambulle i nedalekou pevnost „Lion's Rock“ v Sigíriji, na královskou Annurádhapuru i hezké pláže. Koncentrovanost a přitažlivost zajímavých míst dělá ze Sri Lanky mimořádně atraktivní destinaci. Navíc lze na Lanku cestovat celoročně, jenom je potřeba s ohledem na monzuny zvolit správnou stranu ostrova pro odpočinek na pláži.

Hotely


V našich zájezdech na míru kombinujeme exklusivní Heritage hotely, luxusní hotely a butikové ubytování. 

Pojmem Heritage Hotel se označují hotely splňující přesně daná kritéria. Hlavním kritériem pro získání klasifikace Heritage je, že hotel tvoří historická budova původně sloužící jako palác, hrad, pevnost, lovecký zámeček, kupecké sídlo nebo rezidence, zachovává si původní architektonický ráz a poskytuje vysoce nadstandardní služby.

Vedle hotelů standardu Heritage se můžeme setkat s hotely, jež nesou v názvu heritage a legend. Tyto hotely nabízející ubytování v historických budovách spadají do klasifikace ubytování 3*-5*, jelikož v plném rozsahu nesplňují stanovená kritéria pro standard Heritage. 

Do našeho portfólia jsme zařadili i butikové hotely, jež v sobě nesou silný příběh, který z nich vytváří místo s výjimečným geniem loci.

Používáme cookies k přizpůsobení obsahu pro vás a analýze našeho provozu. Zjistěte více o tom, jak používáme cookies, a přečtěte si naše Prohlášení o ochraně osobních údajů.

Přiímám
x