Serendipity Travel


O nás

Jsme malá cestovní kancelář tvořící zájezdy na míru a specializovaná na ubytování v Heritage hotelích – neobyčejných budovách, které spojuje genius loci a jsou opředeny příběhy sahajícími hluboko do minulosti.

Serendipity Travel se zrodila z potřeby vybočit z mainstreamu a jít vlastní cestou za snem o cestování, za fascinací hotely, z kterých dýchají staletí a nesou v sobě silný příběh. Z obdivu k lidem, kteří dokázali s citem pro dokonalost proměnit a často doslova zvednout z prachu koloniální maisones, paláce, rezidence a otevřít je tak lidem.

Barbara Andelová, zakladatelka

Barbara Andelová, zakladatelka

Říkala jsem si - Indie je krásná. Obsáhne vše a je jednou z mála zemí na světě, kde historie je živou součástí přítomnosti. Země, jejíž tisíciletý vývoj nebyl nikdy přerušen a civilizace nevzala za své, přece nemůže nebýt krásná. Pak přišlo studium sanskrtu, hindštiny a urdštiny na indologii FF UK v Praze, první cesta do Indie a s ní úlek, chaos, hledání. Následovalo studium na JNU univerzitě v Dillí a později opakované cesty do Indie nejdříve jako průvodkyně a později mnoho let z pozice manažerky pro Indický subkontinent a jihovýchodní Asii v jedné z českých CK. A jak roky přibývaly, stále více mne fascinovaly legendární a heritage hotely na Indickém subkontinentu potažmo ve zbytku Asie, až jednoho dne jsem založila Serendipity Travel.

Pojem Serendipity má vztah k Asii – odkazuje na Serendíp, starý perský název Srí Lanky. Někteří se nad našim jménem pozastaví a dělá jim potíže slovo vyslovit. Jiným však nikoli. Serendipity neboli v češtině serendipita, je definována jako schopnost náhodně udělat šťastný objev a je i synonymem štěstí. Je to jedna z těch malých věcí, díky nimž je život barevnější. Snad nejznámějším příkladem serendipity je objev penicilinu sirem Alexandrem Flemingem. Serendipity vystihuje naši filosofii cestování – nechat se mile překvapit na místech a v podmínkách, kde byste to neočekávali.

Proč s námi?

Protože cestování není pouze o "must to see" místech, ale i o tom kde a jak trávíme čas odpočinku, kde a co jíme, jak dobře se vyspíme

Protože Indie, Nepál, Bhútán, Tibet, Šrí Lanka a dále na východ Laos, Kambodža, Vietnam, Indonésie, Malajsie nabízejí ubytování, které dává cestování nový rozměr

Protože jsem poznala Indii a nejenom ji, jako destinaci vytříbených služeb a grandiózní kuchyně

Protože příjemní, profesionální a zároveň odborně zdatní průvodci, ať už místní, čeští nebo slovenští, mají být samozřejmostí

Protože je nám blízká věta Raye Bradburyho: "You don´t have to burn books to destroy a culture. Just get people to stop reading."  Všechny naše hotely mají totiž knihovnu, ale ne každý wifi.

Jak tvoříme Vaši dovolenou na míru

1. KONZULTACE
Povídáme si s klientem o jeho představách, zájmech, potřebách a o rozpočtu. Navrhujeme možnou náplň zájezdu.

2. NÁČRT ITINERÁŘE
Navrhneme itinerář s datem, destinací, typem ubytování a dopravy + přibližnou cenou, který zašleme klientovy ke komentářům a odsouhlasení.

3. POPLATEK ZA DETAILNÍ PROGRAM 5 000 Kč
Nevratný depozit, který bude odečten z ceny realizovaného zájezdu. Poplatek je vyšší v případě vypracování programu na poslední chvíli a v případě skupiny 6 osob a více.

4. DETAILNÍ ITINERÁŘ
Vypracujeme podrobný program den po dni s konkrétními aktivitami a skutečnými cenami. Program zasíláme klientovy pro kontrolu a zpětnou vazbu.

5. PODEPSÁNÍ SOZ A ÚHRADA ZÁLOHY 30-50%
Úhradou zálohy klient potvrzuje realizaci zájezdu. Zálohujeme pro klienta služby u partnerů (letenky, dopravu a ubytování).

6. PROSTOR PRO LADĚNÍ SPECIFICKÝCH DETAILŮ
S klientem ladíme každý detail dne, povídáme si a diskutujeme o možnostech zážitků nad rámec programu.

7. ÚHRADA DOPLATKU
Dle VOP nejpozději 40 dní před odletem úhrada doplatku za zájezd a odečtení poplatku z bodu 3. V případě dodání specifických služeb je úhrada doplatku dle individuálního dodatku k VOP.

8. ODLET NA ZÁJEZD
Zůstáváme s klientem v kontaktu po celou dobu zájezdu, ať už přímo my nebo prostřednictvím našich partnerů na místě.

9. NÁVRAT DOMŮ A ZPĚTNÁ VAZBA
Po návratu domů nám prosím dejte zpětnou vazbu, jak jste se měli a jestli je něco, co můžeme udělat líp.

Hotely

Serendipity Travel je exkluzivním zástupcem největšího indického řetězce Heritage hotelů Neemrana non-hotels Hotels pro země střední Evropy a hlasem řady dalších hotelů kategorie Heritage z Indie, Tibetu, Nepálu a Bhútánu, ze Srí Lanky, z Laosu, Kambodže a z Vietnamu. Hotelů, které jsme osobně navštívili a pečlivě vybrali pro jejich architektonickou výjimečnost, atmosféru, místo, osobitý styl a perfektní servis.

Pojmem Heritage Hotel se označují hotely splňující přesně daná kritéria. Hlavním kritériem pro získání klasifikace Heritage je, že hotel tvoří historická budova původně sloužící jako palác, hrad, pevnost, lovecký zámeček, kupecké sídlo nebo rezidence, zachovává si původní architektonický ráz a poskytuje vysoce nadstandardní služby.

Vedle hotelů standardu Heritage se můžeme setkat s hotely, jež nesou v názvu heritage a legend. Tyto hotely nabízející ubytování v historických budovách spadají do klasifikace ubytování 3*-5*, jelikož v plném rozsahu nesplňují stanovená kritéria.

O našich dodavatelích

V každé zemi, ve které působíme spolupracujeme s řadou dodavatelů – kolegů. Partnerství s našimi dodavateli je založené na vzájemné důvěře a přátelství. Bezpečnost, respekt k lidem, sociální odpovědnost a ochrana životního prostředí jsou naše společné hodnoty.

Používáme cookies k přizpůsobení obsahu pro vás a analýze našeho provozu. Zjistěte více o tom, jak používáme cookies, a přečtěte si naše Prohlášení o ochraně osobních údajů.

Přiímám
x