Myanmar (dříve Barma) je země laskavých lidí, fascinující historie, zlatých pagod, rýže, buráků i opia a vůbec jednou z nejzajímavějších destinací jihovýchodní Asie. Myanmar se otevřel modernímu světu až v roce 2011, kdy vojenská junta zahájila přechod k civilně vedené vládě krátce po propuštění Aun Schan Su Ťij z domácího vězení na konci 2010.

Barma, která kdysi okouzlila spisovatele Rudyarda Kiplinga, George Orwella či Somerseta Maughama je dnes neméně půvabná, ba naopak. Od obnovení diplomatických vztahů s USA, Evropou a dalšími světovými mocnostmi začal Myanmar přitahovat stále větší počet návštěvníků a zaznamenal vzestup cestovního ruchu. V porovnaní se sousedním Thajskem je však turistů v Myanmaru stále velice málo. Naši klienti zatím nejčastěji směřují k těm nejzajímavějším místům Barmy jako jsou koloniální Rangún (nyní Yangon), balancující Golden Rock v Kyaikto, starověký Bagan, řemeslná Mandalay, svěží Inle Lake a poklidná Ngapali Beach, které všechny nabízejí prvotřídní ubytování. Pro dobrodružnější povahy máme panenské souostroví Myeik, trekking v barmských horách v národním parku Khakaborazi nebo archeologické památky v Mrauk-U, oblasti, které jsou cestovním ruchem prakticky nezasaženy.

Inspirace


Používáme cookies k přizpůsobení obsahu pro vás a analýze našeho provozu. Zjistěte více o tom, jak používáme cookies, a přečtěte si naše Prohlášení o ochraně osobních údajů.

Přiímám
x