Scroll

Maledivy


Maledivy, které tvoří souostroví 26 korálových atolů, jsou považovány za tropický ráj nedotčených pláží, tyrkysového moře a kobaltově modré oblohy. Když k tomu přidáte prvotřídní potápěčská centra a privátní high-end resorty, stávají se Maledivy synonymem luxusní až ultraluxusní dovolené.

Korálové atoly Malediv jsou skutečně malými divy světa – vznikly ze sopek, které jsou nyní ukryté pod Indickým oceánem a nad hladinu vystupují pouze vršky vulkanického hřebene. Maledivy se mohou pochlubit několika „nej“. Svými něco málo přes 1190 ostrovy jsou nejníže položeným státem na zemi – leží doslova na vodě s průměrnou výškou pod 1 m. n. m. Atoly Malediv o rozloze 298 km2 pokrývají území přes 90 000 km2, což z jejich obyvatel činí jeden z nejvíce rozptýlených národů světa. A při počtu něco přes 350 tis. i nejmenší národ v Asii.

Pokud chcete lenošit na bílém písku, kvalitně jíst, šnorchlovat nebo se potápět mezi korály Indického oceánu, jsou Maledivy vydařenou luxusní destinací a také skvělou volbou pro zakončení poznávacího okruhu po Srí Lance nebo jižní Indii.

Používáme cookies k přizpůsobení obsahu pro vás a analýze našeho provozu. Zjistěte více o tom, jak používáme cookies, a přečtěte si naše Prohlášení o ochraně osobních údajů.

Přiímám
x