Scroll

Laos


Laos společně s Vietnamem a Kambodžou tvořil triumvirát koloniální francouzské Indočíny. Přítomnost Francouzů v JV Asii dodala mnohým místem v Laosu šarm, jemnost a cit pro dobré víno, máslové croissanty a křupavé bagety.

Laos je jedinou vnitrozemskou destinací JV Asie bez přístupu k moři, a právě proto zůstává ve stínu sousedního Thajska, Kambodže a Vietnamu, pokud jde o počty návštěvníků. Laos přitahuje turisty, kteří vyhledávají klidné destinace, svěží přírodu, je jim sympatický půvab starých koloniálních francouzských časů, luxusních maisons a není jim cizí aktivní dovolená.

A co jsou nejzajímavější místa Laosu? Životodárná tepna a dopravní spojnice země řeka Mekong, v jejíchž vodách v provincii Champasak lze spatřit vzácné delfíny (ang. Irrawaddy dolphin, lat. Orcaella brevirostris). Nejkrásnějším místem Laosu je bezpochyby Luang Prabang, který je díky spojení původní buddhistické architektury s francouzskou na seznamu UNESCO. Jedinečnou atmosféru Luang Prabangu dotváří stovky buddhistických mnichů, kteří každé ráno vychází do ulic z watů - chrámů a klášterů s miskami na rýži v rukou. Nelze opomenout Vientiane, vstupní bránu Laosu, s ospalými bulváry a Patuxai neboli Arc de Triomphe. Ani jeskyně v krasové oblasti poblíž Vang Vieng či náhorní plošinu Bolevan s vodopády a kávovými plantážemi. Ale dost už bylo psaní, pojeďte se přesvědčit sami. 

Hotely


V našich zájezdech na míru kombinujeme exklusivní Heritage hotely, luxusní hotely a butikové ubytování. 

Pojmem Heritage Hotel se označují hotely splňující přesně daná kritéria. Hlavním kritériem pro získání klasifikace Heritage je, že hotel tvoří historická budova původně sloužící jako palác, hrad, pevnost, lovecký zámeček, kupecké sídlo nebo rezidence, zachovává si původní architektonický ráz a poskytuje vysoce nadstandardní služby.

Vedle hotelů standardu Heritage se můžeme setkat s hotely, jež nesou v názvu heritage a legend. Tyto hotely nabízející ubytování v historických budovách spadají do klasifikace ubytování 3*-5*, jelikož v plném rozsahu nesplňují stanovená kritéria pro standard Heritage. 

Do našeho portfólia jsme zařadili i butikové hotely, jež v sobě nesou silný příběh, který z nich vytváří místo s výjimečným geniem loci.

Používáme cookies k přizpůsobení obsahu pro vás a analýze našeho provozu. Zjistěte více o tom, jak používáme cookies, a přečtěte si naše Prohlášení o ochraně osobních údajů.

Přiímám
x