Laos společně s Vietnamem a Kambodžou tvořil triumvirát koloniální francouzské Indočíny. Přítomnost Francouzů v JV Asii dodala mnohým místem v Laosu šarm, jemnost a cit pro dobré víno, máslové croissanty a křupavé bagety. Laos je jedinou vnitrozemskou destinací JV Asie bez přístupu k moři, a právě proto zůstává ve stínu sousedního Thajska, Kambodže a Vietnamu, pokud jde o počty návštěvníků. Laos přitahuje turisty, kteří vyhledávají klidné destinace, svěží přírodu, je jim sympatický půvab starých koloniálních francouzských časů, luxusních maisons a není jim cizí aktivní dovolená.

A co jsou nejzajímavější místa Laosu? Životodárná tepna a dopravní spojnice země řeka Mekong, v jejíchž vodách v provincii Champasak lze spatřit vzácné delfíny (ang. Irrawaddy dolphin, lat. Orcaella brevirostris). Nejkrásnějším místem Laosu je bezpochyby Luang Prabang, který je díky spojení původní buddhistické architektury s francouzskou na seznamu UNESCO. Jedinečnou atmosféru Luang Prabangu dotváří stovky buddhistických mnichů, kteří každé ráno vychází do ulic z watů - chrámů a klášterů s miskami na rýži v rukou. Nelze opomenout Vientiane, vstupní bránu Laosu, s ospalými bulváry a Patuxai neboli Arc de Triomphe. Ani jeskyně v krasové oblasti poblíž Vang Vieng či náhorní plošinu Bolevan s vodopády a kávovými plantážemi. Ale dost už bylo psaní, pojeďte se přesvědčit sami. 

Hotely


Používáme cookies k přizpůsobení obsahu pro vás a analýze našeho provozu. Zjistěte více o tom, jak používáme cookies, a přečtěte si naše Prohlášení o ochraně osobních údajů.

Přiímám
x