Úvod ke Kambodži nelze začít ničím jiným než dávným hinduistickým královstvím a největším chrámovým komplexem na světě Angkor Watem, který tak moc proslavila Angelina Jolie a film Lara Croft. Angkor Wat patří mezi TOP 10 Asie, které by měl každý cestovatel alespoň jednou za život navštívit. Někomu učaruje rozlehlost celého archeologického komplexu a chce se ještě jednou vrátit, jiní se spíš navracejí za nočním životem tzv. Pub Street nedalekého Siem Repu, města, jenž je bránou k Angkor Watu.

Po letech hrůzovlády Rudých Khméru a genocidě se Kambodža vzpamatovává – hlavní město Phnom Penh postupně obnovuje zašlý lesk francouzské koloniální éry první poloviny 20 st. a několik luxusních hotelů již vstalo jak Fénix z popele. Někdejší koloniální letoviska Sihanouville a Kep na jihozápadním pobřeží se rozvíjejí závratnou rychlostí se vším co k turistickému rozvoji patří. A nedaleké pláže ostrovů Koh Rong se staly kambodžským synonymem pro bílý písek, azurové moře a jeden nejluxusnějších privátních resortů Asie – Song Saa.    

Inspirace


Hotely


Používáme cookies k přizpůsobení obsahu pro vás a analýze našeho provozu. Zjistěte více o tom, jak používáme cookies, a přečtěte si naše Prohlášení o ochraně osobních údajů.

Přiímám
x