Thajsko

S dlouhými pobřežími a džunglí pokrytými ostrůvky zakotvenými v azurových vodách je Thajsko tropickým útočištěm pro hedonisty, poustevníky, náročné i minimalisty. Přátelské a zábavné, zajímavé kulturou i historií, Thajsko září zlatou aurou, která vyvěrá z třpytivých chrámů, tropických pláží i líbezných úsměvů místních obyvatel.

Intro image

Klidně a nenáročně, právě tak bude vypadat vaše odpočinková dovolená v Thajsku. Již v Bangkoku poznáte, že je Thajsko opravdu pohodové navzdory pouličnímu mumraji, který může na první pohled šokovat. Ne nadarmo se říká, že je Thajsko jednou z nejoblíbenějších destinací cestovatelů všeho druhu. Místa jako ohromující královský palác či plovoucí trh vás uvedou do zdejší kultury a ještě podpoří váš zájem o její poznání. Bangkok je město, ve kterém nemáte nejmenší šanci se nudit ať už si vyberete strávit čas chozením po památkách, nákupech nebo hospodách.

Po přesunu do Koh Lanta ochutnáte Thajsko z jiného soudku. Dechberoucí příroda vás zhypnotizuje a vymaže z mysli jakékoli starosti a neduhy, přičemž vás uvede do stavu nadmíru dovolenkářského. Bude jen a jen na vás, jestli zde budete chtít několik dní strávit na pláži nebo podniknout výpravy po okolí či prozkoumat průzračné vody moře - tato dovolená bude taková, jakou si ji budete přát.

Co očekávat

13 dní/12 nocí

„Slyšel jsem, jak mi nad hlavou letí letadlo. Přál jsem si být v něm."

                                                                                         — Charles Bukowski

Přelet z Prahy do hl. m. Thajska. Na letišti vás bude čekat místní anglicky mluvící řidič a odveze vás na hotel. V případě volných pokojů se ubytujete (check–in je standardně po 14h), v opačném případě se svlažíte, nasnídáte a necháte zavazadla v úschově na hotelu.

Dnešní den začnete prohlídku Bangkoku; co nestihnete, nebo nebudete mít chuť už absolvovat a raději se půjdete odpoledne natáhnout na hotel, necháte na další den. V prohlídce je na plánu:

Damnoen Saduak – plovoucí market (cca půlden)

Královský Palác a Wat Phra Kaew, Wat Tramit, Wat Po

Čínská čtvrť

Snídaně v hotelu a dokončení prohlídky z předešlého dne. Odpoledne volno na toulky obchodní čtvrtí Khaosan, případně návštěva Patpongu – „Red Light District“.  

Po snídani se přesunete na letiště a poletíte do Krabi. Poté přejedete autem na ostrov Koh Lanta. Zbytek dne budete mít volno.

Pobyt na Koh Lantě. Ostrov nabízí nejednu atrakci – možnost jízdy na slonech, návštěva vesnice mořských cikánů, jeskyně Khao Mai Kaew, staré město Lanta, orchidárium, atd. Je možné se také vydat motorovým člunem do krasové oblasti Krabi (ostrov Jamese Bonda, vápencové homole čnící z moře).

Přesun na letiště Krabi a místní přelet do Bangkoku, následně přes Dóhu do Prahy. Nutný stopover v Dóha. Přílet do Prahy následující den.

Něco navíc

Ayutthaya
Bangkok na lodi
Mniši
Pláž
Strazce Kralovskeho palace
Květ v písku
Clun a zapad
Karí
Krabi spiz
Granátové jabka
Krabi
Lanta a zapad slunce
Rybarsky clun
Strihani mnisky
Phi Phi
  • Muzeum Erawan rozhodně není jediným skvělým muzeem v Bangkoku, je ale určitě jedním z nejeklektičtějších. Již z dáli vás ohromí gigantická měděná socha trojhlavého slona vážící 220 tun. Toto nevšední muzeum není sice rozlohou velké, ale svým interiérem a atmosférou, kterou vás pohltí, je rozhodně místem stojícím za návštěvu.

  • Situován v jižní části Koh Lanta Yai, Why Not Bar je příjemný a pohodový plážový bar s výhledem na moře. Jde o kreativně navržené místo s přátelským personálem, kde se můžete na hodně dlouho zaseknout a ztratit pojem o čase.  Během dne vám bude v pozadí hrát pohodová rocková hudba a některé večery se můžete těšit na živou muziku a vystoupení artistů s ohněm.

  • Osobitý bangkokský obchůdek Papaya Vintage shop je plný podivuhodných věciček, které vypadají, jakoby byly sebrány z natáčení filmových trháků. Nejen to, koupit si tu můžete starožitný nábytek, figuríny superhrdinů nebo různé echt hipsterské vintage kousky všeho možného druhu. Pokud vás zajímá historie, filmové rekvizity nebo cokoli co je bizarní, v tomto obchůdku si přijdete na své.

  • Obklopení přírodními krásami možná neodoláte touze prozkoumat, co se skrývá za horizontem. Což takhle si půjčit kajaky a vydat se mezi ostrůvky roztroušené po blankytném moři a objevovat nová místa? Kajakem se můžete dostat například na ostrov Talabeng, perfektní místo pro šnorchlování! Poplujete kolem mangrovů, nebo zabloudíte do magických jeskyní – o zážitky bude postaráno!

Inspirace Poptat

 

Používáme cookies k přizpůsobení obsahu pro vás a analýze našeho provozu. Zjistěte více o tom, jak používáme cookies, a přečtěte si naše Prohlášení o ochraně osobních údajů.

Přiímám
x