Malajsie

Dynamická města, skvělé jídlo, nádherné pláže, exotické ostrůvky a národní parky s pralesy překypujícími životem – to všechno se skrývá v Malajsii. Chytlavý turistický slogan, „Malajsie, opravdová Asie“ trefně vystihuje charakter země. Muslimští Malajové, různorodí Číňané a ještě různorodější Indové spolu s původními příslušníky kmenů a etnických skupin zajímavého původu, tvoří jedinečnou mozaiku poloostrovní i bornejské části Malajsie.

Intro image

Tato cesta Malajsií je přesně to, co potřebujete - tedy vyvážená dovolená za exotickým poznáním i blahodárný odpočinek u moře s věčně teplou, průzračnou vodou daleko od všedních starostí. Impozantní Kuala Lumpur vám nenuceně nabídne to nejlepší ze své architektonické i kulturní výstavky a uvidíte, jak rychle se zde aklimatizujete. Cameronské výšiny vás překvapí svou svěžestí a autentickou atmosférou horských stanic, kde dříve pobývali oblast kolonizující Britové.

Sjezdem k přímořskému Penangu se ponoříte do multikulturního ruchu přístavního města s bohatou historií. Poznáte jeho diverzitu v indické i čínské čtvrti, ale i řadu zvláštních kulturních památek tvořících osobitou identitu města. Vaší konečnou bude Langkawi, jedno z míst, kterým by se bez nadsázky dalo říkat Ráj na zemi. Posledních pár dní zde bude vyhrazeno pro váš odpočinek, ať už jej využijete pasívně na lehátku na pláži či aktivně sportem a kulturou.

Co očekávat

13 dní/12 nocí

„Nic se nevyrovná novému životu, který objevení cizí země vnímavému člověku přináší. Přestože jsem stále týž, věřím, že změnil jsem se až do morku kostí."

                                                                                                              — Johann Wolfgang von Goethe

Přelet z Prahy do hlavního města Malajsie a přesun na hotel. V případě volných pokojů se ubytujete (check–in je standardně po 14h); v opačném případě necháte zavazadla v úschově na hotelu, osvěžíte se a nasnídáte.

První den začnete prohlídkou Kula Lumpur. Co se nestihne, nebo nebudete mít chuť už absolvovat, necháte na další den dopoledne. V Kuala Lumpur je na plánu Královský Palác (pouze zvenčí); Národní památník v Lake Gardens – 91,6ha velký, krásný park založený na konci 19. st., v kterém se střídají zatravněné kopečky se záhony exotických rostlin; Náměstí nezávislosti; historická budova železničního nádraží; dvojčata – Petronas Tower (452m, do r. 2004 nejvyšší budovy na světě); pitoreskní čínská čtvrť Chinatown; Chow Kit Market – největší “zeleninový” trh v Kuala Lumpur a podvečer Petaling Market – největší trh s oblečením, elektronikou, hodinkami, atd.

Snídaně v hotelu a check–out. Dnes budete pokračovat v prohlídce Kuala Lumpur z předešlého dne a pak se přesunete do Cameron Highlands. Po cestě se zastavíte ve vápencových horách, kde vystoupáte po 272 schodech do jeskyně Batu. Jeskyně je významným poutním místem pro hinduisty z celé Malajsie.

Samotná jízda do Cameron Highlands je hezkou podívanou, kdy se postupně z všudypřítomné zeleně vynořují vesničky. Cameron Highlands je jednou z nejrozsáhlejších horských stanic Malajsie, ležící v 1800 m. n m. Samotná “vysokohorská” stanice si udržela svůj anglický charakter, kde na oblých zelených kopcích jsou jako korálky rozhozené farmy, venkovská stavení a nechybí zde ani golfové hřiště. Při příjezdu check–in na hotelu a zbytek dne individuální volno.

Po snídani nasednete do 4x4 a vyrazíte na výlet do Cameron Highlands – konkrétně k hoře Gunung Brinchang (2032m. n m.), což je nejvyšší autem dosažitelná hora v JV Asii. V případě dobrého počasí vás čekají krásné výhledy po okolí. Projdete se tropickým mechovým lesem, uvidíte exotické květiny, hmyzožravé rostliny, primitivní kapradiny, orchideje, koření i léčivky. Navštívíte čajovou plantáž a fabriku na zpracování čaje BOH Factory Sungai Palas. V čajovně můžete ochutnat různé druhy zde produkovaného čaje. Navštívíte také Motýlí farmu – místo s několika druhy velkých tropických motýlů a různých pakobylek. Pozdě odpoledne návrat do hotelu.

Po snídani v hotelu navštívíte místní ovocný a zeleninový trh. Pak se vydáte směrem na západ a po cestě se zastavíte v jeskynním chrámu Sam Poh Tong, buddhistickém svatostánku. Odpoledne projedete slavným 13,5 km dlouhým Penang Bridge a jste na ostrově Penang. Zbytek dne máte volno na prozkoumání okolí.

Penang je jedinečnou koloniální multikulturní směsicí. Historie ostrova je úzce spjata s britskými, čínskými a indickými usedlíky. Navštívíte Cornwallisovu pevnost, která byla první významnou stavbou na ostrově, chránicím jej před piráty. Uvidíte staré čínské domy na kůlech, které tak stavěli proto, aby se kdysi vyhnuli placení daní a také “Malou Indii”.  V muzeu Peranakanů se dozvíte o specifickém životním stylu tzv. Baba–Nyonya, potomků čínských imigrantů, kteří přicházeli v průběhu 15.–17.st na Penang, do Malaky a Singapuru. Navštivíte Khoo Kongsi, jednu z nejvýraznějších asociací čínských klanů v Malajsii. Vaše kroky povedou také do thajského watu Chaiyamang s 4. nejdelším ležícím Buddhou na světě.

Po snídani transfer do přístavu a plavba na ostrov Langkawi (plavba cca 2,5h).  Po zbytek dne relax dle vlastního uvážení. 

Tyto dny jsou ve vaši režii.

Langkawi je souostroví tvořené 99 ostrovy. Hlavní ostrov lemovaný bílými písčitými plážemi a obklopený tyrkysovým mořem je směsí malebných rýžových polí a kopců pokrytých divokou džunglí. Na své si zde přijdou jak milovníci přírody, potápění tak i oddechu na plážích.

Můžete se vydat na Sky Bridge - 125 m dlouhý most pro pěší ve výšce 700m.n m. Z mostu je krásný výhled na několik okolních ostrovů, horu Gunung MatCincang a vodopády Taleja Tujuh. Můžete vystoupat  na nejvyšší horu ostrova Gunung Raya (881m.n m.); prohlédnout si 12m vysokého orla na náměstí Dataran Lang; navštívit Art in Paradise 3D muzeum nebo se vydat za šnorchlováním či potápěním do chráněné oblasti Palau Payar.

elaja Tujuh

Read more at: http://www.langkawi-info.com/attractions/10-things-to-see/?cid=ch:OTH:001
elaja Tujuh

Read more at: http://www.langkawi-info.com/attractions/10-things-to-see/?cid=ch:OTH:001

Přesun na letiště a místní přelet do Kuala Lumpur.  Večer pokračování z Kuala Lumpur do Prahy. Přílet do ČR následující den.

Zde složíte hlavu

Něco navíc

George Town Penang
Tržiště v Kuala Lumpur
Kahoun nosatý
Malajské nudle
Batu Cave schodiště
Čínsky Nový Rok
George Town II Penang
Munia bělohlavá
Pouliční stánek s jídlem
Panenka muškátová
Malajská dívka
Tamara Negara NP
Petronas Tower
Šiva před Batu Cave
  • Galeria Perdana je jedním z nejpodivuhodnějších muzejí, které na Langkawi najdete. Založeno bývalým premiérem Mahatirem Mohamadem, je muzeum výstavou darů, které Mahatir obdržel za své vlády. Některými z těchto darů jsou například i závodní vozy Formule 1, či tradiční vázy vyobrazující Mahatirovu podobiznu.

  • Jestliže hledáte v Kuala Lumpur střešní restauraci nebo bar, odkud dobře uvidíte na mrakodrapovou džungli města, pak Heli Lounge bar je tím pravým ořechovým. Ze střechy jednoho z mrakodrapů, která dříve sloužila jako heliport, budete mít 360-ti stupňový výhled na celé město. Ale pozor, střecha nemá zídku ani zábradlí!

  • Jedním z mnoha nezapomenutelných zážitků na Langkawi je jízda lanovkou na vrcholek hory Mat Cincang. Cesta zabere asi 15 minut a vám se naskytne neuvěřitelný výhled na moře s roztroušenými ostrůvky v dáli a na hustou korunu džungle pod vámi. Z observatoře ve výšce 708 metrů nad mořem budete za dobrého počasí moci vidět i sousední indonéský ostrov Sumatra.

  • Penang se neskládá jen z ulic plných lidí. Najdete tam i nádhernou pláž Batu Ferringhi se zlatým pískem, jejíž část je soukromá, avšak druhá je volně přístupná pro každého, kdo si chce vychutnat pohodovou procházku nebo se slunit. Dejte si čerstvou kokosovou vodu pod slunečníkem a nechte se unést malajskou idylkou.

Inspirace Poptat

 

Používáme cookies k přizpůsobení obsahu pro vás a analýze našeho provozu. Zjistěte více o tom, jak používáme cookies, a přečtěte si naše Prohlášení o ochraně osobních údajů.

Přiímám
x