Putování Indonésií

Hory porostlé bujnou vegetací oplývající životem a pyšnící se neskutečným nerostným bohatstvím. Nestálá země zmítaná geologickými výkyvy a disponující extrémně úrodnou půdou, z níž byla údajně velká část před mnoha tisíci lety ztracena pod hladinou oceánu. Je řeč o Atlantidě či o Indonésii? Možná, že nejde o dvě různě věci. Existují teorie, že se bájná Atlantida potopila právě na území dnešního souostroví Indonésie.

Intro image

Nádherná a mystická Indonésie vás uvítá ve městě Yogyakarta, které má to štěstí, že se nachází poblíž dvou nejikoničtějších památek země, chrámů Borobudur a Prambanan. Porovnejte starobylou budhistickou a hinduistickou architekturu Jávy a zjistěte o její historii více! Javánskou kulturu budete dále poznávat při cestě venkovskou oblastí a na chvíli zabrousíte do kopců s příjemným počasím a svěží přírodou v oblasti vesnice Gedongsongo a Bandungan. Odtud budete mít krásný výhled na sopky Merbabu, i dvojčata Sumbing a Sindoro. Východní Jáva vám kromě opět dechberoucí přírody nabídne také trochu z atmosféry javánských měst.

Přesun na Bali bude ladný a zpočátku určitě nenáročný. Hned druhý den však budete muset mít v zásobě dost sil na průzkum chrámu Uluwatu. Avšak kolik energie vydáte, tolik posléze doplníte buď v zahradě kavárny či v restauraci na útesu. Vnitrozemský Ubud vás hodí do nálady s pocitem nekonečné pohody a v tuto chvíli už budete rozhodnuti, že tohle rozhodně není vaše „naposled“ na Bali.

Trošku jiný než Bali, ale stejně kouzelný ostrov Lombok bude vaše závěrečná. Užijte si poslední chvíle Indonésie, jak jen to jde! Možností k tomu budete mít nepřeberné množství – od výletu do přírodního parku po courání se městečky a vesničkami, či snad průzkum podvodního světa... Věřte, že Indonésie vám bude chybět!

Co očekávat

17 dní/16 nocí

„Cesta tisíců mil začíná jediným krokem." 

                                                              Lao Tzu

Přiletíte do bohatého kulturního centra a studentského města Yogyakarta, kde se ubytujete a v klidu si odpočinete po dlouhém letu.

Ráno začnete prohlídkou města zahrnující královský palác Sultan Royal Palace a projdete si přepychové zahrady Taman Sari, vybudované Portugalci během jejich krátkého pobytu na Jávě.  Po obědě bude následovat návštěva pitoreskního chrámu Borobudur, jedné z nejznámějších památek Indonésie. Krásnými svěžími zahradami se dostanete až k mohutné stavbě, jejíž historie sahá až do 8. století n.l.. Poté navštívíte místní archeologické muzeum, kde se dozvíte více o historii a restaurování chrámu. K večeru návrat na hotel.

Časně ráno vyjedete směrem k starobylému hinduistickému chrámu Prambanan, ozdobenému nespočtem krásných soch. Po prohlídce chrámu se vydáte do severní části Střední Jávy a po cestě uvidíte sopky Merapi a Merbabu. Nádherná cesta vedoucí malebným indonéským venkovem vás postupně zavede ho hor a ubytujete se v městečku Bandungan. Pokud budete chtít, můžete si protáhnout nohy výšlapem do parku Homeland, odkud se skýtá nádherný pohled na okolní sopečnou krajinu. Do parku se lze dopravit i autem.

Následuje výlet do vesnice Gedongsongo, velmi oblíbené mezi indonéskými turisty, avšak ne tak známé pro turisty z cizích zemí. Cestou minete pět starých hinduistických chrámu, které s sebou nesou spoustu starých i živých legend a projdete se kolem sirných lázní, a místa, odkud síra s párou vyvěrají zevnitř hory. Pokud chcete, můžete se v blahodárných lázních zastavit; pokud ne, naskytne se vám mnoho dalších možností, co v okolí podniknout.

Následuje přesun do města Semarang, odkud se letecky přemístíte do města Surabaya v provincii Východní Jáva. Surabaya vás uvítá svými koloniálními budovami, tradičními tržišti, ale též rozsáhlou čínskou čtvrtí a arabským trhem ve starém městě. K večeru přesun do boutique hotelu v nedalekém městě Malang.

Program prvního dne pobytu v malebném hotelu Tugu si zvolíte sami. Buď si užijete den v pohodlí krásného hotelu, nebo se vydáte na prohlídku města Malang, kde se můžete zastavit v kavárničkách, prohlédnout si místní chrámy a ochutnat něco z proslulého jídla indonéských ulic.

Následuje celodenní výlet na dominantu Východní Jávy, horu Bromo. Pojedete již brzy ráno, abyste stihli nádherný východ slunce a výhled na v mlze položenou svěží krajinu pod ním. Hora je součástí Národního parku Bromo Tengger Semeru, v němž se budete dnes ještě chvíli pohybovat.

Dnes máte den zcela ve své režii. Odpočívejte, naplánujte si výlet nebo využijte některou z aktivit, které nabízí úžasný Tugu hotel ať už jde o wellness aktivity, nebo prohlídku jeho úchvatné archeologické sbírky.

Přesun na letiště Surabaya a odlet do Denpasar Bali. Ubytujete se v dalším z Tugu hotelů v části Canggu a po zbytek dne vás čeká slunění na pláži nebo pohoda v jednom ze stylových plážových barů.

Ačkoliv je Bali jen malý ostrůvek, cestování po něm zabere  mnoho času a tak budete své aktivity muset plánovat s časovou rezervou. Dnes se pojedete podívat na Uluwatu na poloostrově Bukit. Uluwatu je jedním z nejposvátnějších chrámů Bali a celý jeho komplex se rozkládá na vysokém útesu nad blankytně modrým oceánem. Po návštěvě chrámu půjdete spočinout do zahrady či spíše kavárny, kde se dozvíte více o zdejší produkci kávy a zejména o světové vzácnosti – cibetkové kávě. Následuje přesun do podniku Single Fin (po domluvě možno jiného), kde se na vlastní náklady můžete občerstvit a užít si nádherný výhled a třeba už i západ slunce.

Následuje průnik do vnitrozemí do legendárního Ubudu, kde se ráno ubytujete v hotelu, a po krátkém odpočinku a obědu se vydáte na výlet po rýžových polích.

Další den v Ubudu strávíte podle vlastního uvážení buď nákupy v nekonečných uličkách plných obchůdků, restaurací a kavárniček, půjdete se podívat do opičího lesa či vsadíte na již osvědčenou masáž.

Z Ubudu se přesunete na letiště a čeká vás poslední ostrov našeho výletu a tím bude Lombok. I poslední ubytování bude v krásném Tugu na severozápadě ostrova. Nebeskou pohodu v ráji na zemi si v hotelu u moře budete moci užít po zbytek dne.

Lombok však nenabízí jen nádherné pláže a moře a o tom se přesvědčíte dnes, kdy se vydáte do Národního parku Gunung Rinjani. Po cestě uvidíte vesničky s tradičními obydlími. Parku dominuje sopka Rinjani, v jejímž okolí se budete pohybovat a odkud se Vám naskytne nádherný pohled na vzdálenou Mt. Agung na sousedním Bali.

Váš poslední den v Indonésii budete moci dohnat dosluňování či poslední nákup suvenýrů, ale také potápění, cvičení jógy a řadu dalších aktivit, které k této jedinečné části světa patří!

Odlet směr Praha.

Zde složíte hlavu

Něco navíc

Slavnost
Opice
Kluci
Ulawatu
Ptáci
Sladkosti
Gamelan muzikanti
Chrám
Děti
Sopka
Grafiti
Rýže
Tradice
Jídlo
Rinjani
Drak
  • Jistě jste již slyšeli o cibetkové kávě! Cibetka, je milé a čistotné zvířátko, které si z kávovníkového stromu vybírá jen ty nejlepší a nejzralejší zrnka, ty pak zkonzumuje a nechá projít trávícím traktem. Farmáři pak zrnka sbírají a praží z nich kávu neskutečné chuti! V Evropě se za tuto vzácnost platí těžké peníze... Sice ani v Indonésii není zrovna laciná, ale přeci jen budete přímo u zdroje a vyberete si právě tu, která vám bude chutnat nejvíce.

  • Mezi nespočtem krásných restaurací, kavárniček a barů v Ubudu zkuste třeba Café du Monyet. Název sice implikuje, že by ji snad mohl založit nějaký Monsieur Monyet z Francie, avšak slovo monyet znamená v indonéštině opice. Tato krásná francouzská kavárna vás pohostí spojením Francie a Bali a to například ananasovými palačinkami, které si budete moci vychutnat u skleničky dobrého vína po obědě či ranního smoothie.

  • Nebude těžké si povšimout zajímavého tradičního oděvu Indonésanek a mnohých Indonésanů. Sarong je kus látky většinou ve velikosti 1x2 metry, který se v horkých letních dnech dá pohodlně nosit na mnoho způsobů. Každá oblast Indonésie má svůj specifický potisk, a ať už zvolíte tradiční javánský batik či návrh od moderního designéra, sarong si domů odvezete jako jednu z nádherných hmotných vzpomínek na Indonésii.

  • Na vaší cestě za poznáním historie Borobuduru se určitě zastavte v Paksi Coffee house. Nejen, že zde ochutnáte úžasnou kávu/čaj, nechte se také unést řáděním místní umělkyně, která svá díla v kavárně vystavuje a vy si budete připadat jako byste byli u ní v obýváku. Chvilka relaxu u kávy a něčeho dobrého k snědku vás uvede do té nejskvělejší nálady.

Inspirace Poptat

 

Používáme cookies k přizpůsobení obsahu pro vás a analýze našeho provozu. Zjistěte více o tom, jak používáme cookies, a přečtěte si naše Prohlášení o ochraně osobních údajů.

Přiímám
x