Kambodža v duchu Angeliny Jolie

Ve svěžím hustém pokryvu džungle se skrývá bohatství volající po objevení. Ačkoliv má Kambodža na svém dvorku osmý div světa, jejím největším pokladem jsou místní lidé. Díky nezlomnému duchu a nakažlivému optimismu si navzdory nepříznivé historii udrželi úsměvy na tvářích. Žádný návštěvník  neodjede z Kambodži neohromen vstřícností a obětavostí obyvatel tohoto enigmatického klenotu Jihovýchodní Asie.

Intro image

Vaše cesta Kambodžou je navržena jako kombinace poznávání s pohodlím a odpočinkem. Po dlouhém letu budete mít klid na aklimatizaci do nového podnebí a odpočinete si, abyste na prozkoumávání nových vzrušujících míst měli dostatek energie. Hned druhý den na vás čeká nejznámější a nejikoničtější stavba země, slavný chrámový komplex Angkor Wat. Zdá se vám, jakoby si džungle dělala na chrám nárok? Jen počkejte, až uvidíte klášter Ta Phrom. Následující dny vás čeká putování po ne tak známých, ale bezesporu kouzelných chrámech, památkách a vesničkách na jezeře, po jejichž návštěvě budete mít dobrou představu o historii a životě tohoto časem zapomenutého království.

Hlavní město Phnom Penh vám zprostředkuje moderní khmérskou architekturu a umožní vám ponořit se do všedního ruchu ulic. Město poznáte návštěvou jeho trhů, prohlídkou muzeí, paláců, ale také prostřednictvím khmérské kuchyně v nespočtu lákavých restaurací.

A konečně zamíříte k moři. Závěrečných několik dní dovolené strávíte v tropickém ráji, hýčkáni špičkovým luxusem, který ostrovní resort Song Saa nabízí. Je zcela na vás, dáte-li přednost prozkoumávání podmořského života, opalování, nebo se budete zajímat o faunu a flóru ostrova. Odpočatí, příjemně naladění, plní energie a zářící novým poznáním se vrátite do Phnom Penh a budete se pomalu chystat na cestu domů.

Co očekávat

13 dní/12 nocí

„Cestování a změna místa dodávají mysli novou sílu."

                                                                                       — Seneca

Po příletu do Siem Reap se přesunete do hotelu. Zbytek dne můžete využít k seznámení se s okolím hotelu, případně odpočinku a zabydlení se po náročné cestě.

Po snídani se společně vydáte do světoznámého Angkor Wat, chrámu, který je jednou z památek zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO. Součástí chrámu jsou naprosto unikátní věže a basreliéfy. Angkor Wat byl vybudován ve 12. století (1112 – 1152) k uctění boha Višnua. Po prohlídce Angkor Wat se za využití místní dopravy (automobil, nebo vůz tažený kravami) přesunete do dalšího chrámu, kde pro vás bude připraven piknik oběd. Po něm si dopřejete krátkou siestu, zpříjemněnou masáží nohou ve stínu vzrostlých stromů.

Odpoledne navštívíte starobylý klášter Ta Prohm, který se pomalu stává součástí okolní džungle díky dnes již obrovským stromům prorostlým základy chrámu. Jedinečnou a neopakovatelnou atmosféru doplňují nádherné sochy Devaty, typické i pro další chrámy a postavené za vlády Jayavarmana VII. Po návratu na hotel si můžete užít volný večer.

Ráno navštívíte Banteay Srei,  jeden z nejobdivuhodnějších klenotů Khmerské architektury. Malý chrám z 10. století je  postaven z růžového pískovce a bývá označován také jako Citadela žen. Najdete zde unikátní velmi zachovalé sochané překlady a také hlavy Apsara, které na začátku 20. století, poté co je předtím odvezl, vrátil na místo francouzský archeolog, spisovatel a politik Andre Marlaux.  Poté se vrátíte do oblasti parku Angkor a navštívíte chrám Mebon Oriental, který byl původně postaven na uměle vytvořeném ostrůvku dnes vyschlé vodní nádrže. Následuje prohlídka chrámu Pre Rup z 10. Století, sídelního chrámu krále Râjendravarmana, a krátká zastávka v Srah Srang, kterým se říká ‘Lázně’. Odpoledne navštívíte Great City of Angkor Thom - začnete u jižní brány a budete pokračovat chrámem Bayon z 12. a 13. století. Bayon, věnovaný budhismu se skládá z 54 gigantických věží, na kterých je 216 smějících se Alokitesvarových tváří. Poté přejdete na Slonní terasu, která je 350 metrů dlouhá. Terasa byla používána pro veřejné ceremonie a byla také základem královské audienční síně. Následně se přesunete na vyvýšenou terasu krále Lepera z 12. století, na které se nachází mnoho krásných soch Apsar. Nakonec se romantickou procházkou vydáte do  Chandara Villa, nádherného místa nepřístupného většině běžných turistů obklopeného zahradami. Koktejl před večeří vás naladí na následující kulinářský zážitek v mimořádném prostoru za svitu svíček uprostřed rýžových polí.

Ráno se přesunete na molo v Chong Khneas, odkud vyplouvá loď, která vás proveze po jezeře Tonle Sap. Uvidíte plovoucí vesnice a jejich pohostinné obyvatele, během  cesty si můžete vychutnat oběd včetně šampaňského. Návrat do hotelu v Siem Reap je plánován uprostřed odpoledne, zbytek dne je volný.

Ráno před přeletem do Phnom Penh můžete strávit odpočinkem u hotelového bazénu, nebo můžete navštívit trh v historickém centru .  V Kambodži byl konec 50. a začátek 60. let 20. století spojen s obdobím dynamických kulturních a politických ambicí, které vedly k rozsáhlému stavebnímu programu. Dalekosáhlá kulturní a společenská vize pro Kambodžu se odrazila v nové architektuře té doby, která se zaměřila na integraci mezinárodního stylu s místními tradicemi, materiály a klimatem. "Khmer Architecture Tour" vás dokonale provede jak centrálním Phnom Penhem s některými koloniálními stavbami, tak i moderní Khmerskou architekturou. Po krátkém historickém úvodu prozkoumáte okrsek u pošty, poté se vydáte do oblasti centrálního trhu a projedete okolo známých budov, stejně jako okolo některých, na první pohled méně rozpoznatelných příkladů náboženské architektury. Následuje návrat do hotelu a volný čas s aktivitami dle vlastní vůle.

Ráno se vydáte na prohlídku města Phnom Penh, spojenou s návštěvou královského paláce, postaveného v roce 1866 králem Norodomem. V jeho zdech se nachází obdivuhodná kolekce khmerského umění, včetně Stříbrné pagody. Klíčovou součástí pagody je zlatý Buddha, jež je ozdoben 9854 diamanty a váží 90 kilogramů. Později se v jižním městě seznámíte s jedním z nejtemnějších období Kambodžské historie, režimem rudých Khmerů. Navštívíte muzeum genocidy Tuol Sleng, starou školu přestavěnou na detenční centrum Khmerského režimu.  V Tuol Sleng byly drženy, mučeny a zabity tisíce vězňů.  Po obědě zažijete Phnom Penh i z té méně známé a turisticky neprozkoumané strany. Prohlédnete si místa nezatížená turisty a budete mít možnost ponořit se do města kontrastů, kultury, historie a barvitého každodenního života. Během odpolední exkurze navštívíte místa jako francouzskou čtvrť, místní restaurace, skryté chrámy a památky, trhy, architektonické zajímavosti a kulturní instituce s krátkými filmovými projekcemi. 

 

 

Po krásných silnicích okolo vesniček, trhů a polí s ananasy se přesunete do Sihanoukville, přímořského letoviska, vzdáleného 230 km od Phnom Penh. Po příjezdu se nalodíte na rychlou loď, která vás během 30 minut doveze na unikátní soukromý ostrov Song Saa. Užijte si zbytek dne v resortu, nebo na pláži.

Odhoďte starosti a jen se nechte hýčkat v luxusním letovisku Song Saa. Využít můžete všech nabízených aktivit v resortu, jako je šnorchlování, kajakování na moři, jóga při východu slunce, buddhistický obřad nebo filmový zážitek ve vile. 

Druhý den v resortu můžete strávit některou z dobrodružnějších aktivit jako jsou například ostrovní safari, námořní safari, průzkum deštného pralesa, případně využijte příležitosti dozvědět se o Song Sa komunitním programu a programu na ochranu přírody. 

Po snídani si ještě můžete užít poslední volné chvíle na pláži Song Saa, s čistým bílým pískem. Poté budete lodí společně dopraveni do Sihanoukville, odkud vás řidič soukromým vozidlem převeze zpět do Phnom Penh na vaši poslední noc v Kambodži. 

Volný čas do doby přesunu na letiště. Pokoj je k dispozici celé dopoledne. 

Zde složíte hlavu

Něco navíc

Holčička
Song Sa pláž
Origami
Sklizeň
Rambutany
Angkor Wat ll
Krokodýl
Doprava
Lotus
Smažený hmyz
Kluk
Květy
Starý muž
Tanečnice
Mnich
Požehnání
Mnich 1
Škola
Bayon 1
Rybářská síť
Dragon fruit
Chytej
Ta Prohm
Mnich 2
Rýžové políčko
Ankor What Bar
  • Kromě kulturních krás se Kambodža může pyšnit jedinečnou biodiverzitou. Když už se potloukáte kolem džungle, proč nevyužít příležitosti a nezaměřit svoje zraky hlouběji do hustých korun tropického lesa. Sledování například gibonů patří mezi velmi oblíbené aktivity. Pokud jste milovníkem zvířat a přírody, v kambodžských džunglích si příjdete na své.

  • Pro dobrodruhy a gurmánské experimentátory jsou jisté pochutiny kambodžské kuchyně výzvou, kterou by byla škoda zavrhnout. Občas můžete na ulici natrefit na prodejce například smažených tarantulí. Dopřejte si svačinku plnou proteinů a třeba vám zachutná tak, že už nebudete chtít nic jiného! Hmyzí pochutniny ale najdete také v dobrých restauracích připravované na mnoho způsobů.

  • Podmořský život Kambodži je stejně tak zajímavý jako ten na jejím povrchu. Pobřeží nabízí skvělé možnosti šnorchlování a potápění, díky kterému prozkoumáte skrytý svět pod vodou. Zaostřete na barevné korálové útesy kypící životem a mnoho druhů mořských živočichů v průzračné vodě Thajského zálivu.

  • Ve městě Siem Reap to žije! Vydejte se do centra města a obražte místní bary, soustředěné obzvlášť kolem Pub Street, hospodské ulice. Ať už máte chuť schladit se studeným pivem, nebo zkusit míchané koktejly, najdete bezesporu místo, kde vám bude příjemně. Konkurence je veliká a provozní v barech se snaží, aby právě ten jejich podnik nabízel to nejlepší ve městě.

Inspirace Poptat

 

Používáme cookies k přizpůsobení obsahu pro vás a analýze našeho provozu. Zjistěte více o tom, jak používáme cookies, a přečtěte si naše Prohlášení o ochraně osobních údajů.

Přiímám
x