Nespočet ostrovů Indonésie, oficiálně 17 508, přičemž zhruba 6 000 obydlených, nabízí nepřeberné možnosti, jak prožít dovolenou snů.

V Indonésii můžete zažít skutečně přehršel dobrodružství – šnorchlovat se želvami u malebných ostrovů Gilli, na ostrově Komodo pozorovat největší žijící ještěry na planetě – varany komodské nebo se vydat na trek k vulkanickým jezerům Kelimutu na ostrově Flores, které díky chemickým reakcím mění barvy z modré, přes smaragdově zelenou a čokoládovou až po krvavě rubínovou.

Na Borneu se můžete vydat luxusními loděmi po řece do nitra deštného pralesa, pozorovat orangutany, při troše štěstí i leopardy a vidět rozkvetlou rafflésii.

Ačkoli je Indonésie největší muslimská země na světě, na Jávě můžete obdivovat největší buddhistický chrámový komplex na světě Borobudur. Tento monumentální buddhistický chrám z 9. st.n.l. je často považován za jeden ze 7 divů světa a po právu figuruje na seznamu UNESCO. Aktivnějším cestovatelům pak Jáva nabízí možnost výstupu na Mount Bromo, stále činnou sopku odkud je vidět nádherný východ slunce. 

Pro milovníky slunce a moře má Indonésie nepřeberné množství bílých pláží s ubytováním ve stylových vilách s nádhernými výhledy na pobřeží nebo soukromí a klid na privátních ostrovech, kde pláž budete sdílet jen s cupitajícími kraby, šumem moře a křikem ptáků.

Inspirace


Hotely


Používáme cookies k přizpůsobení obsahu pro vás a analýze našeho provozu. Zjistěte více o tom, jak používáme cookies, a přečtěte si naše Prohlášení o ochraně osobních údajů.

Přiímám
x