Intro image

La Residence

Dvacáté století a novější

Lokalita: Hue, Vietnam

Hotel La Resince se rozkládá na rozloze dvou a půl hektaru, na 200m dlouhém břehu Voňavé řeky. Disponuje 122 pokoji a apartmány. Koloniální sídlo, tvořící srdce hotelu, bylo postaveno v roce 1930 jako součást francouzské rezidence. Výrazná fasáda nemovitosti i její námořní zdobení jsou charakteristickými znaky tehdejšího moderního směru art deco. Dvě boční křídla hotelu byla postavena v roce 2005 v moderním stylu, ale odrážejí prvky art deco. K areálu patří také rozsáhlá tropická zahrada a bazén se slanou vodou.

Pokoje a vybavení

Pokoje jsou rozloženy do tří jednotlivých budov. V západním křídle najdete 73 pokojů typu superior a deluxe, kompletně zrenovovaných koncem roku 2018, v designu představujícím jednoduchost a nadčasovou eleganci. Některé z pokojů mají balkón velikosti terasy a většina pokojů má výhled na zahradu a řeku. Deset koloniálních pokojů a apartmánů s rozhlohou od 30 do 72 metrů čtverečních najdete v hlavní budově, některé s balkónem a výhledem na řeku. Dalších 39 pokojů ve východním křídle typu superior nebo deluxe má výhled do zahrady i na řeku.

Historie

V době výstavby bylo toto koloniální sídlo jednou z mnoha francouzských budov postavených podél řeky od železniční stanice (otevřené v roce 1906) až k mostu Truong Tien. Tato zelená čtvrť byla také domovem francouzské komunity, která zde postavila střední školu Quoc Hoc a sportovní klubu Le Cercle Sportif. Dnešní ulice Le Loi vypadá prakticky stejně jako když se jmenovala Jules Ferry.  Na konci 30. let minulého století hostila budova několik veletrhů, na kterých se prezentovaly místní produkty. Později požádala vláda, aby rezidence sloužila jako vládní budova. V roce 1963 se koloniální budova vrátila ke svým kořenům v podobě penzionu. Údajně zde byl ubytovaný poslední vietnamský panovník Bao Dai či thajský král Bhumibol Adulyadej.

Poptat

 

Používáme cookies k přizpůsobení obsahu pro vás a analýze našeho provozu. Zjistěte více o tom, jak používáme cookies, a přečtěte si naše Prohlášení o ochraně osobních údajů.

Přiímám
x