Intro image

Hotel Majestic

Dvacáté století a novější

Lokalita: Saigon, Vietnam

Luxusní pětihvězdičkový hotel Majestic Saigon v Ho Chi Minově městě zůstal věrný původní francouzské koloniální architektuře i interiéru. Strategicky situovaný na rohu ulic Dong Khoi a Ton Duc Thang, s náderným výhledem na řeku Saigon, je jednou z dominantních památek města. V hotelu se snoubí jedinečný koncept historického dědictví s luxusním ubytováním, nejlepšími restauracemi, špičkovým vybavením a legendárními službami. Je vhodný jak pro obchodní jednání, tak pro romantickou svatbu. Hlavní památky města se nachází jen pár minut chůze od hotelu.

Pokoje a vybavení

Hotel má 175 pokojů a prostorných apartmá zařízených v klasickém koloniálním stylu. Všechny pokoje mají svůj balkón a jsou velmi komfortně vybaveny.

Několik barů a restaurací (M Bar je jedním z nejvyhlášenějších barů v Saigonu s překrásným výhledem na řeku a s živou hudbou), bazén 

Historie

Vše začalo v roce 1925, kdy hotel založila společnost Hui-Bon-Hoa (majiteli čínsko-vietnamského původu se přezdívalo strýček Hoa). Hotel měl 4 podlaží a 44 pokojů ve francouzském stylu.

1948 - Indočínské oddělení pro cestovní ruch a výstavy koupilo hlavní část budovy sestávající z přízemí a 1. patra a zbylých 44 pokojů si na následujících 30 let pronajalo.

1951 - Francouz z Korsiky Franchini Mathieu podepsal 15 letou smlouvu o rozvoji nemovitosti. Po válce ve Vietnamu musela francouzská vláda hotel předat autoritám Saigonu, ale pan Franchini díky platné smlouvě v podnikání pokračoval.

1968 - Postavily se další dvě patra budovy a vzniklo tak místo pro konferenční prostor, restauraci a další pokoje. Hotel se v té době přejmenoval na Hoan-My Perfection.

1985 - Hotel spravuje státní společnost Saigontourist Company. Hotel disponuje 99 pokoji různých typů, restaurací nabízející evropskou kuchyni, asijskou restaurací, konferenčním prostorem a obchodem se suvenýry.

1994 - Během několikaletého provozu se prostory zhoršily natolik, že se vedení společnosti Saigontourist Holding Company rozhodlo investovat do modernizace. 1.srpna byl hotel pro celkovou rekonstrukci zcela uzavřen. S cílem obnovit klasický styl hotelu Majestic z roku 1925, pověřila společnost vlastní stavební firmu, aby s investicí přibližně 5,5 milionů USD projekt navrhla a provedla.

1995 - 1. srpna se hotel znovu otevřel a to s 122 pokoji a novými prostory pro business centrum, kavárnu, bazén, fitness, saunu atd.

2003 - Do stávající budovy bylo začleněno nové osmipodlažní křídlo, které o 54 pokojů navýšilo celkový počet pokojů na 175. K tomu vznikla nová restaurace Serenade, bar Bellevue (nyní M Bar) a lázně.

2005 - Byl založen salónek Catinat s přístupem na bezplatnou wifi. Hotel 16. prosince oslavil 80. výročí.

2007 - 29. února se stal prvním pětihvězdičkovým vietnamským hotelem.

2015 - Hotel Majestic Saigon slaví 90. výročí.

 

 

 

Poptat

 

Používáme cookies k přizpůsobení obsahu pro vás a analýze našeho provozu. Zjistěte více o tom, jak používáme cookies, a přečtěte si naše Prohlášení o ochraně osobních údajů.

Přiímám
x