Intro image

Wild Coast Tented Lodge

Dvacáté století a novější

Lokalita: Národní park Yala, Srí Lanka

Tam, kde se Indický oceán setkává s džunglí… Tento velkolepý luxusem vystavěný stanový kemp se nachází ve skvělé lokalitě, kde se skrytá část Národního parku Yala sektává s místy skalnatou, liduprázdnou pláží hledící vstříc Indickému oceánu. Unikátní design Wild Coast Lodge, navržený Nomadic Resorts, sdružením holandských, anglických a srílanských projektantů, spočívá v souladu člověkem navržených staveb s okolní krajinou za použití pečlivě vybraných přírodních materiálů.

Pokoje a vybavení

Nejen, že oválné klenutí staveb dovoluje každému z 28 stanů napodobit tvar i barvu skal a kamenů rozházených poblíž, důvtipné rozvržení ve tvaru leopardí stopy vzdává hold nejznámějšímu obyvateli této oblasti. Ačkoliv jsou hlavní budovy rezortu postaveny z bambusu a kamenů charakeristických pro oblast Yala, jedinečně tvarované stany, zvané „Kokony a Mořští Ježci“, vskutku reprezentují luxusní pokoje pětihvězdičkového hotelu pod plátěným stropem, nabízející to nejlepší zařízení, klimatizaci nevyjímaje. Venkovní bambusový bar Ten Tuskers a Dining Pavilion jsou navrženy tak, aby zrcadlily skalnatou přírodu v okolí pláže a lemují obrovský spontánně tvarovaný bazén. Hosté se mohou těšit jak na kreativní, denně se obměňující menu autentické srílanské kuchyně v restauraci, tak na venkovní koktejly a pikniky na písečných dunách při pohledu na soumrak pomalu sestupující nad Indický oceán.

Historie

Jsme rodina výrobců čajů a myslím, že se dá řict, že jsme se hoteliéry stali tak trochu náhodu při našem závazku k etické produkci čaje a nadšením pro sdílení naší země s návštěvníky ze zahraničí. Můj otec, Merrill Fernando, založil ve věku 58 let v roce 1988 společnost Dilmah Tea.

Byla to první a jediná výrobcem vlastněná značka na Srí Lance a s přihlédnutím k bohaté koloniální historii země, se lidé odjinud toužili přijet podívat. A tak jsme já, můj otec Merrill a bratr Dilhan začali přemýšlet nad způsobem, jak prezentovat náši milovanou zemi cejlonského čaje zahraničním návštěvníkům.

Původně šlo o neoficiální čajové výlety, kdy hosté bydleli v domovech našich pozemkových správců, při kterých si s našim týmem mohli prohlédnout továrny a plantáže. Byli jsme nadšeni z toho, jak se jim tyto zážitky líbily a odtud se tedy naše hotelové podnikání (stále se na to díváme spíš jako na koníček) postupně rozrůstalo.

Vytvořili jsme společnost, která tato jedinečná letoviska rozvíjí a spravuje. Našim cílem je nabídnout zvědavému cestovateli paletu zážitků, které souvisí se srílanskou historií, kulturou a přírodou. Prvním letoviskem bylo Ceylon Tea Trails v Srílanské vysočině, které dokonce získalo mezinárodní ocenění. Poté následoval Cape Weligama, luxusní místo k odpočinku na útesu nacházejícím se blízko Galle, které povýšilo pojem luxusu o stupínek výš. Plážový kemp v Národním parku Yala byl nedávno otevřen a další letovisko poblíž Sigiriy, v takzvaném „Kulturním Trojúhelníku“, se právě staví.

Můj otec Merrill, kterému je teď 85, je stále aktivní v podnikání a ačkoliv je to především producent čaje (kdykoliv navštíví Tea Trails nebo Cape Weligama, vždy nejdříve zkontroluje, jestli je čaj správně uskladněn a servírován!), je pyšný, že jsme vytvořili takový unikátní hotelový projekt a že, stejně jako Dilmah Tea, se i našim letoviskům daří být etickým a udržitelným podnikáním. 10 % našich zisků jde našim charitativním nadacím MJF Charitable Foundation a Dilmah Conservation.

 

Malik J Fernando

 

Poptat

 

Používáme cookies k přizpůsobení obsahu pro vás a analýze našeho provozu. Zjistěte více o tom, jak používáme cookies, a přečtěte si naše Prohlášení o ochraně osobních údajů.

Přiímám
x