Intro image

Ceylon Tea Trails

Devatenácté století

Lokalita: Hatton, Srí Lanka

„Ohromující... dekadentní... jedinečný... zvedající laťku luxusním boutique rezortům ještě o kousek výš...“

První rezort na světě s “čajovými bungalovy”, Ceylon Tea Trails, je ikonou pro malé luxusní typy ubytování. Pět restaurovaných rezidencí čajových plantážníků koloniální éry, dobový nábytek, služby zdvořilého majordoma a gurmánská kuchyně vytváří atmosféru, která Tea Trails řadí do zlaté třídy luxusních srílanských bungalovů. Letovisko ve výšce 1250 metrů nad mořem poblíž Hattonu na střední Srí Lance lemuje magická Srílanská vysočina, která je součástí přírodního dědictví UNESCO a nabízí dechberoucí panorama hor doplněné pohledem na svěže zelené čajové plantáže. Každý bungalov je svým způsobem jedinečný a vytváří vlastní osobitou atmosféru, přičemž hostům nabízí nehotelové, dokonce až domácké pohodlí, na jehož poskytování si Tea Trails zakládá. Zveme vás, abyste se s námi vydali stezkou napříč panoramatickými zahradami s cejlonským čajem, anebo si jeli jen tak odpočinout do některého z bungalovů, odkud můžete sledovat, jak se tropický opar lenivě převaluje nad džunglí a plantážemi, když si v podvečer hovíte na ratanovém křesle na terase a necháváte si servírovat čaj stejně tak, jako anglický plantážník jedno a půl století před vámi.

Pokoje a vybavení

Perfektně zastřižené trávníky a bazény, anglické zahrady plné růží a šafránu, na kterých křehce spočívají kapky rosy. Bude to jen vaše chvíle s čajem, mandlovým dortem, sušenkami, jahodami se šlehačkou nebo rovnou skvělým obědem hned vedle bazénu. Může to být vaše letní sídlo, kde budete sledovat konipásky poletující ze stromu na strom a meditovat nad zpěvem ostatního ptactva, který bude dominujícím zvukem široko daleko. Společensky vyžít se můžete při deskových hrách, tenisu či snad kriketu, anebo si jen tak pobýt a poklábosit u bazénu. Bezpochyby to nejlepší, co mohou kterékoli ze srílanských bungalovů nabídnout!

Život odehrávající se ve vší své pestrosti v zahradách, na terasách a v útulných pokojích uprostřed tropického lesa. Dřevo a interiéry ve světlých tónech vnáší rovnováhu do hektického tempa, ze kterého je třeba na správném místě náležitě vypnout. Každý bungalov má několik posezení, ale například také staré dřevěné stolky pro psaní pohlednic s opravdovými známkami, kterým se e-maily nemohou rovnat. Hedvábné polštáře, podnožky, prostorné místnosti vyhřáté dřevem praskajícím v krbu. Svařené vino a podobné nápoje jsou téměř neodmyslitelným doplňkem dovolené. Staré knihy, plakáty, mapy, pokoje plné květin a veselých barev. Široké verandy. Přišel čas relaxovat v závěsných křeslech a být obsluhován decentním majordomem. Dlouhá odpoledne s bílým vínem, okurkovými sendviči nebo čerstvě upraženými kešu oříšky - váš majordomus je k dispozici plnit vaše přání. Zadívejte se na chvíli na jezero anebo poslouchejte bzučící zahradní včelstvo, když čtete svou oblíbenou knihu. V prostorných ložnicích se spolehněte na naprosté soukromí pro odpočinek po dlouhém výšlapu do kopců.

Každý bungalov má 4 až 6 pokojů, svého vlastního manažera, kuchaře, majordoma a doplňkový personál.

Při přejíždění mezi bungalovy jsou doprava a přenos zavazadel pro hosty poskytovány zdarma.

Svátky jsou důležitými událostmi v kalendáři místní hinduistické komunity žijící v okolí čajových plantáží a jsou slaveny modlitbami, rituály a písněmi, které občas jakoby nepatřily do tohoto jinak tichého a ničím nerušeného klidu přilehlých kopců. Je dost možné, že se zvuky a písně rituálů z chrámů nedaleko budou tu a tam kradmo odrážet od bytelných stěn bungalovů. 

Historie

Jsme rodina výrobců čajů a myslím, že se dá řict, že jsme se hoteliéry stali tak trochu náhodu při našem závazku k etické produkci čaje a nadšení pro sdílení naší země s návštěvníky ze zahraničí. Můj otec, Merrill Fernando, založil ve věku 58 let v roce 1988 společnost Dilmah Tea.

Byla to první a jediná výrobcem vlastněná značka na Srí Lance a s přihlédnutím k bohaté koloniální historii země, se lidé odjinud toužili přijet podívat. A tak jsme já, můj otec Merrill a bratr Dilhan začali přemýšlet nad způsobem, jak prezentovat náši milovanou zemi cejlonského čaje zahraničním návštěvníkům.

Původně šlo o neoficiální čajové výlety, kdy hosté bydleli v domovech našich pozemkových správců, při kterých si s našim týmem mohli prohlédnout továrny a plantáže. Byli jsme nadšeni z toho, jak se jim tyto zážitky líbily a odtud se tedy naše hotelové podnikání (stále se na to díváme spíš jako na koníček) postupně rozrůstalo.

Vytvořili jsme společnost, která tato jedinečná letoviska rozvíjí a spravuje. Našim cílem je nabídnout zvědavému cestovateli paletu zážitků, které souvisí se srílanskou historií, kulturou a přírodou. Prvním letoviskem bylo Ceylon Tea Trails v Srílanské vysočině, které dokonce získalo mezinárodní ocenění. Poté následoval Cape Weligama, luxusní místo k odpočinku na útesu nacházejícím se blízko Galle, které povýšilo pojem luxusu o stupínek výš. Plážový kemp v Národním parku Yala byl nedávno otevřen a další letovisko poblíž Sigiriy, v takzvaném „Kulturním Trojúhelníku“, se právě staví.

Můj otec Merrill, kterému je teď 85, je stále aktivní v podnikání a ačkoliv je to především producent čaje (kdykoliv navštíví Tea Trails nebo Cape Weligama, vždy nejdříve zkontroluje, jestli je čaj správně uskladněn a servírován!), je pyšný, že jsme vytvořili takový unikátní hotelový projekt a že, stejně jako Dilmah Tea, se i našim letoviskům daří být etickým a udržitelným podnikáním. 10 % našich zisků jde našim charitativním nadacím MJF Charitable Foundation a Dilmah Conservation.

 

Malik J Fernando

Poptat

 

Používáme cookies k přizpůsobení obsahu pro vás a analýze našeho provozu. Zjistěte více o tom, jak používáme cookies, a přečtěte si naše Prohlášení o ochraně osobních údajů.

Přiímám
x