Intro image

Cape Weligama

Dvacáté století a novější

Lokalita: Weligama, Srí Lanka

Tam, kam vítr obchodu zavál legendární cestovatele, kterými byli Marco Polo, Ibn Battuta či Fa-Hsien na jejich historicky slavných cestách kolem strmých jižních útesů Srí Lanky, leží na palmami lemované pevnině Cape Weligama jedno z nejvěhlasnějších srílanských přímořských letovisek.

Třicet minut východně od Galle se Cape Weligama rozprostírá na pečlivě upravovaných 12 akrech mysu stoupajícího do výšky 40 metrů nad Indický oceán. Čeká na vás ohromující výhled přirozeně doplňující poklidné vilky navržené Lek Bunnangem, jedním z nejuznávanějších asijských architektů. Perfektní hotelovou večeři si můžete zvolit z širokého výběru mezinárodní kuchyně a vychutnat si ji na řadě míst, odkud se vám naskytne pohled na malebný západ slunce. Ten je stejně dechberoucí jako 60 metrový bazén ve tvaru půlměsíce vypadající, jakoby se vléval rovnou do rozvlněného moře, které neúnavně doráží na zlatou, sluncem líbanou pláž.

Pokoje a vybavení 

Zasazené do přírodního svahu na vrcholu weligamského výběžku na vás čeká několik privátních apartmá a vil, nabízejících dohromady 39 ložnic, které na první pohled vytváří iluzi tradiční srílanské vesnice. Avšak pod střechami z terakotových tašek se skrývají stylové interiéry, jak Cape Weligama hrdě prohlašuje, největších luxusních vil na Srí Lance. Rozloha vil/apartmá, se pohybuje mezi 130 až 310 m2, doplněnými navíc o tropické zahrady. Každý pokoj je pojmenován po slavném objeviteli či spisovateli, jehož cestopisy o Ceylonu zachycují ducha Cape Weligamy.

Vily jsou zasazeny do osmi zahrad lemovaných kameny. V každé zahradě najdete dvě až tři vily spolu s 15 metrovým bazénem s okraji opticky budícími dojem nekonečnosti. Dvojpodlažní, dvoupokojová Cape Pool Villa je současně nejšpičkovějším ubytováním, které na 310 m2 nabízí z obou pokojů až neskutečný výhled na Indický oceán i na vlastní patnáctimetrový bazén v druhém patře. Při výběru boutique hotelů na Srí Lance je to jednoznačně první volba.

Apartmá jsou v budovách po čtyřech umístěny okolo bazénu připomínajícího zátoku. Ideálně se hodí pro rodiny a přátele cestujícící společně, toužící po zážitku z pobytu v plážových vilách, kterými je Srí Lanka proslulá, avšak Weligama tento zážitek umocní ještě víc svým zázemím a zařízením luxusního letoviska.

Ve všech ubytovacích jednotkách najdete velké terasy, jídelní stoly, lázeňské příslušenství, prostorné šatníky, bezdrátové audio zařízení s bohatým výběrem hudby (můžete také přehrávat hudbu vlastní), bezplatný sobour filmů na vyžádání pro přehrání na velké obrazovce, toaletní potřeby na míru od značky Ophir, parní saunu, velkou koupelnu se dvěma umyvadly a vanou.

Historie

Jsme rodina výrobců čajů a myslím, že se dá řict, že jsme se hoteliéry stali tak trochu náhodu při našem závazku k etické produkci čaje a nadšením pro sdílení naší země s návštěvníky ze zahraničí. Můj otec, Merrill Fernando, založil ve věku 58 let v roce 1988 společnost Dilmah Tea.

Byla to první a jediná výrobcem vlastněná značka na Srí Lance a s přihlédnutím k bohaté koloniální historii země, se lidé odjinud toužili přijet podívat. A tak jsme já, můj otec Merrill a bratr Dilhan začali přemýšlet nad způsobem, jak prezentovat náši milovanou zemi cejlonského čaje zahraničním návštěvníkům.

Původně šlo o neoficiální čajové výlety, kdy hosté bydleli v domovech našich pozemkových správců, při kterých si s našim týmem mohli prohlédnout továrny a plantáže. Byli jsme nadšeni z toho, jak se jim tyto zážitky líbily a odtud se tedy naše hotelové podnikání (stále se na to díváme spíš jako na koníček) postupně rozrůstalo.

Vytvořili jsme společnost, která tato jedinečná letoviska rozvíjí a spravuje. Našim cílem je nabídnout zvědavému cestovateli paletu zážitků, které souvisí se srílanskou historií, kulturou a přírodou. Prvním letoviskem bylo Ceylon Tea Trails v Srílanské vysočině, které dokonce získalo mezinárodní ocenění. Poté následoval Cape Weligama, luxusní místo k odpočinku na útesu nacházejícím se blízko Galle, které povýšilo pojem luxusu o stupínek výš. Plážový kemp v Národním parku Yala byl nedávno otevřen a další letovisko poblíž Sigiriy, v takzvaném „Kulturním Trojúhelníku“, se právě staví.

Můj otec Merrill, kterému je teď 85, je stále aktivní v podnikání a ačkoliv je to především producent čaje (kdykoliv navštíví Tea Trails nebo Cape Weligama, vždy nejdříve zkontroluje, jestli je čaj správně uskladněn a servírován!), je pyšný, že jsme vytvořili takový unikátní hotelový projekt a že, stejně jako Dilmah Tea, se i našim letoviskům daří být etickým a udržitelným podnikáním. 10 % našich zisků jde našim charitativním nadacím MJF Charitable Foundation a Dilmah Conservation.

 

Malik J Fernando

Poptat

 

Používáme cookies k přizpůsobení obsahu pro vás a analýze našeho provozu. Zjistěte více o tom, jak používáme cookies, a přečtěte si naše Prohlášení o ochraně osobních údajů.

Přiímám
x