Intro image

Bandarawela

Dvacáté století a novější

Lokalita: Bandarawela, Srí Lanka

O městě Bandarawela se říká, že patří mezi místa s nejzdravějším klimatem na světě a je tudíž ideálním místem pro odpočinek a celkovou regeneraci organismu. Hotel Bandarawela se nachází 1,230 metrů nad mořem, čímž získal své prvenství nejvýše postaveného rezortu na Srí Lance. 

Pokoje a vybavení

Hotel disponuje 33 pokoji (30 standartních, 2 pokoje typu deluxe, 1 pokojový apartmán)

Součástí hotelu je restaurace, bazén, konferenční vybavení, salónek a veřejně přístupný bar, wifi připojení, parkoviště, prádelna, dětské hřiště i sportovní vybavení jako kulečník či stůl s deskovými hrami.

Historie

Historie hotelu sahá na přelom 19. a 20. století, kdy byla železniční trať prodloužena z městečka Nanu Oya přes kopce do Bandarawely. Právě ta přivedla turisty do hotelu vybudovaného v témže roce.

Základní kámen byl položen v roce 1893 a dle prvotního konceptu měla nemovitost sloužit jako exklusivní klub či penzion pro Evropany. Původní koncept se však postupně začal měnit. Nejdříve v ubytovnu, následně v ozdravovnu pro britské vojáky zotavující se z druhé světové války. V roce 1938 se budova zvětšila do současné podoby hotelu Bandarawela. V té době sloužila jako sanatorium.

Zatímco jiné hotely v okolí se modernizovaly, hotel Bandarawela zůstal takřka beze změny od doby britské kolonizace. Díky tomu, že  jakoby uvízl v časové smyčce, však nadále prosperuje a přitahuje turisty.

 

Poptat

 

Používáme cookies k přizpůsobení obsahu pro vás a analýze našeho provozu. Zjistěte více o tom, jak používáme cookies, a přečtěte si naše Prohlášení o ochraně osobních údajů.

Přiímám
x