Intro image

Tiger Mountain Lodge

Lokalita: Pókhara, Nepál

Tiger Mountain Lodge leží 300 metrů nad údolím Pókhary a s nádherným výhledem na Himálaje v pozadí je dokonalou oázou klidu. Je ideálním místem pro nadšence chystající se na výstup, i pro hosty, kteří sem přijeli jen na jednodenní výšlapy za poznáním místních komunit či pozorováním ptactva. 

Lodž se nachází na hřebeni, pouze půl hodiny cesty z Pókhary, a je tak ideální základnou pro hosty, kteří chtějí relaxovat ve venkovském horském prostředí, daleko od shonu nepálských měst. Celý komplex je tvořen centrální chatou s barem a jídelnou a komfortně vybavenými pokoji uskupenými v jednotlivých chatkách tak, že připomínají nepálskou vesnici. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu a soukromou verandu s výhledem na velehory.

Hosté se mohou těšit na procházky a jednodenní výlety v doprovodu vyškolených místních průvodců. Kousek od hotelu se nachází vyhlášený bazén. Na místě je možné domluvit si různé druhy masáží, hodinu jogy či meditace. Pro dobrodružné povahy jsou dostupné paraglidingové lety v pozadí s Annapurnou.

Pokoje a vybavení

Jakmile vstoupíte elegantní branou hotelu, která nádherně rámuje vrchol Mačhapučhre, ocitnete se v nepopsatelné oáze klidu. Pokoje postavené z ručně vytesaných kamenů jsou velmi jednoduše vyzdobené - podlaha z parket, tibetské koberce, dřevěný ručně vyrobený nábytek a předměty nepálského umění. Velká panoramatická okna a dvojité dveře ze skla jen zvyšují požitek z výhledu na zasněžené himálajské vrcholy. Poměr aktivit a odpočinku závisí pouze na vás. Někdo si rád poleží v posteli a užije si klidu s výhledem z okna, jiný raději hned brzy ráno vyrazí na procházku, aby stihl první sluneční paprsky odrážející se na zasněžených vrcholcích.

Centrem celé této "nepálské vesnice" je hlavní chatka s restaurací a barem. Dejte si aperitiv na otevřené terase osvětlené svíčkami nebo se pohodlně uvelebte v křeslech u krbu a objevte výjimečnou sbírku himalájské horolezecké literatury plukovníka Jimmyho. Bar nabízí široký výběr místních a mezinárodních nápojů a zavírá až s odchodem posledního hosta. V jídlením lístku najdete pestrou nabídku nepálských pokrmů i kontinentálních specialit, vše připravené z lokálních surovin. Na své si zde přijdou jak gurmáni, tak děti.

Poptat

 

Používáme cookies k přizpůsobení obsahu pro vás a analýze našeho provozu. Zjistěte více o tom, jak používáme cookies, a přečtěte si naše Prohlášení o ochraně osobních údajů.

Přiímám
x