Intro image

Maison Souvannaphoum

Dvacáté století a novější

Lokalita: Lung Prabang, Laos

Sjeďte řeku Mekong a objevte pestrý život obyvatel místních vesnic. Sledujte, jak se tkají tradiční látky. Projděte místa, která patřila princovi Laosu, Souvanna Phoumovi a poznejte královský život. Poslechněte si večerní písně laoských mnichů oblečených v oranžové při jejich každodenní modlitbě. Navštivte restaurace, nebo vyzkoušejte jízdu na kole.  Směs francouzské koloniální architektury a národních motivů Vás zcela okouzlí a uvede do kultury a duchovního světa Laosu.

Pokoje a vybavení

Hostům je k dispozici 24 pokojů v hlavní budově a přilehlém zahradním křídle – všechny v koloniálním stylu s podlahami z krásně zrenovovaných parket z exotického dřeva a s líně se pohupujícími proutěnými křesly na verandách. Nepochybně nejhezčí z pokojů je Chambre Maison, který svého času obýval princ Souvanna Phouma.

Restaurace The Elephant Blanc, bar, venkovní bazén, lázně, prostor na jógu a meditaci

Historie

Maison Souvannaphoum je někdejší rezidenci rodiny prince Souvanna Phouma. Po tom, co francouzká koloniání residence výstřídala majitele, byla v roce 2005 veřejnosti otevřená jako menší luxusní hotel.

Princ Souvanna Phouma (7. října 1901 – 10. ledna 1984), někdejší premiér Laosu byl známý tím, že během několika funkčních období usiloval o udržení laoské neutrality v regionu jihovýchodní Asie, hlavně v souvislosti s válkou ve Vietnamu.

Souvanna byl synovcem krále Sisavangvonga. Své mládí strávil ve Francii, kde vystudoval architekturu a stavebnictví. Po návratu do své země v roce 1931 se oženil s Aline Claire Allardovou, dcerou francouzského otce a laoské matky, a vstoupil do veřejné správy tehdejší Francouzské Indočíny. Ke konci Druhé světové války se Souvanna Phouma, spolu se svými dvěma bratry připojil k hnutí Lao Issara (Svobodný Laos), které bylo namířeno proti francouzské okupaci a provizorní vládě ve Vientiane. Souvanna se zanedlouho uchýlil do exilu v Bangkoku. Do Laosu se vrátil v roce 1949, kdy Francie uznala nezávislost země. Do křesla premiéra usedl poprvé v roce 1951 a během svého života pak ještě třikrát.

Poptat

 

Používáme cookies k přizpůsobení obsahu pro vás a analýze našeho provozu. Zjistěte více o tom, jak používáme cookies, a přečtěte si naše Prohlášení o ochraně osobních údajů.

Přiímám
x