Intro image

Wallwood Garden

Devatenácté století

Lokalita: Kunnúr, Tamilnád, Indie

Wallwood Garden je stavba z 19.století ve skotském stylu, pyšnící se vlastní zahradou Nílgiris, která získala několik ocenění. Tento aristokratický dům, zrekonstruovaný skupinou Neemrana, je považován za jeden z nejúspěšnějších historických hotelů v Kunnúru. Nachází se pouhé 2 minuty chůze od Sim parku, jedné z nejrozsáhlejších botanických zahrad v Indii, která byla založena v roce 1874 s více než 1200 druhy rostlin a mnoha starými vzácnými stromy.

Pokoje a vybavení

10 pokojů pojmenovaných podle stromů 

Restaurace, bar

Historie

Wallwood (dříve známý jako Vlair Atholl) byl postaven před sto lety skotským generálmajorem z vesnice Blair Athol ve Skotsku (vévoda z Athollu stále žije ve Skotsku ve svém vlastním hradu). Po první světové válce byl prodán britskému páru, který zde po mnoho let provozoval penzion. Před druhou světovou válkou byl odkoupen Liptonem a od té doby zůstal ve vlastnictví čajových společností. Momentálně je v rukou Mathesona Bosanqueta.

Stavba je zdárným příkladem skotské architektury s vysokými stropy a množstvím krbů. Během rekonstrukce bylo věnováno velké úsilí tomu, aby se při zachování historické hodnoty docílilo více než základního komfortu dnešní doby. Dům si uchoval atmosféru let, kdy čajová panství měla svůj vlastní životní styl.

Poptat

 

Používáme cookies k přizpůsobení obsahu pro vás a analýze našeho provozu. Zjistěte více o tom, jak používáme cookies, a přečtěte si naše Prohlášení o ochraně osobních údajů.

Přiímám
x