Intro image

The Tower House

Sedmnácté století

Lokalita: Kóčin, Kérala, Indie

The Tower House, stojící na místě majáku ze 17.století, je jedním z mála hotelů v pevnosti Kóčin, který je umístěný přímo u čínských rybářských sítí typických pro toto město.  Dvoupatrový dům s hřebenovitým zdobením trochu připomíná loď. Rekonstrukce této nemovitosti ze 17. století proběhla s respektem k historii, ale zároveň se záměrem poskytnout maximální pohodlí, jaké nabízí dnešní doba. Jen málo hotelů v Kóčinu umožní objevovat kouzlo starých časů, kdy námořníci, cestovatelé, obchodníci a plantážníci hodovali a tančili pod lustry visícími z vysokých dřevěných stropů. 

Pokoje a vybavení

10 pokojů a 3 luxusní apartmány, všechny pojmenované podle významných Portugalců, kteří ovlivnili Indické dějiny

Restaurace, bar, bazén, konferenční místnost

Historie

Z hrubých zdí této nemovitosti kdysi létaly dělové koule. Dům vypadá spíše jako loď, a v minulosti k němu při vysokém přílivu lodě opravdu i připlouvaly a kotvily dole v doku. Od roku 1982 je ve vlastnictví Peirce Leslieho.

Impozantnost hotelu The Tower House spočívá v jeho výjimečné poloze. I v dnešní době ho stále obklopuje duch dobrodružství, který člověka vtáhne zpátky do pověstí, jež byly vyprávěny po staletí. Klenutými dveřmi vstoupíte do naprosto jiného světa, kde se čas na chvíli zastaví. Nechte na sebe působit kouzlo prostor, které viděly více historie, než kdy uvidíme my, a které tu budou stále, aby potěšily i ty, kteří přijdou dlouho po nás. Majestátní koloniální pilíře podpírají obrovské sály s vysokými stropy. Kdysi pod těmito bílými stropy tančily ženy kapitánů valčík s guvernéry, sultány, piráty či princi. Nábytek je eklektický mix bez pokusu o obnovení jakékoliv éry nebo typu. Světlo pronikající okny, světlíky a rozlehlost vnitřních prostor je to, co dotváří nezapomenutelný zážitek.

Poptat

 

Používáme cookies k přizpůsobení obsahu pro vás a analýze našeho provozu. Zjistěte více o tom, jak používáme cookies, a přečtěte si naše Prohlášení o ochraně osobních údajů.

Přiímám
x