Intro image

The Gate House

Sedmnácté století

Lokalita: Tranquebar, Tamilnád, Indie

The Gate House leží poblíž nedotčené pláže a je ideální volbou pro cestovatele, kteří si chtějí vychutnat kouzlo městečka Tranquebar. Tento hotel patřící skupině Neemrana kombinuje prvky tradičního a moderního zařízení tak, aby uspokojil všechny své hosty.

Bungalov v indickém stylu obsahuje také prvky evropské architektury a nabízí kombinaci pohodlí a luxusu. Je zařízen atraktivním nábytkem a uměleckými kousky. Dotek exkluzivity domu dodává červená podlaha, dveře a okenice.

Pokoje a vybavení

5 pokojů a 1 apartmán

2 bazény, bar, jídlo se podává v restauraci hotelu The Bungalow on the Beach v docházkové vzdálenosti 

Historie

Hotel Gate House se nachází ve 100 let staré budově. Vybavení interiérů – od dveří, přes stoličky a stoly až k dětským postýlkám – vše jsou autentické kusy vytvářející obrázek starého tamilského životního stylu. Dvůr, chodba, schodiště a pokoje navozují pocit soukromí a luxusu. Mírný vítr od moře (vzdáleného pouhých 10 minut chůze), opojná vůně nábytku z teakového dřeva, fotografie v sépiových barvách, obrazy a artefakty činí z tohoto hotelu dokonalý příklad uchování minulosti. Cítíte se zde jako host v nádherném domě s nepřetržitým osobním servisem.

Tranquebar je městem s holandským, dánským a britským dědictvím z koloniálního období. Je to město nedotčené krásy a trvalého kouzla, které se nachází na pobřeží Koromandel v okrese Nagapattinam v Tamilnádu v jižní Indii. Tharangambadi je v tamilštině známé jako "země zpívajících vln". Toto malebné pobřežní město leží 15 km jižně od starého přístavu Čóla v Pumpuharu a 15 km severně od bývalého francouzského přístavu Karíkal.

V roce 1616 byla v Dánsku založena Dánská východoindická společnost. Motivací pro její vznik byly velké zisky britských a holandských východoindických společností a touha dánského vládce hrát ve světovém obchodu té doby významnou roli.

V roce 1620 vstoupila v platnost smlouva mezi dánským králem Christianem IV. a králem Tandžúr Ragunáth Nájakem. Na základě této smlouvy dostali Dánové povolení postavit pevnost u Tranquebar (pevnost Dansborg) a platit roční nájem 3111 rupií. Do roku 1845 byl Tranquebar dánským obchodním místem vedeným guvernéry. Pak jeho vedení převzali Britové. 

V roce 1706 přijeli z pověření dánského krále Fredericka IV. do Tranquebaru němečtí misionáři z Halle - Bartholomäus Ziegenbalg a Heinrich Pluetschau, aby v oblasti ovládané Dány šířili evangelium. Založili zde Tranquebarskou luteránskou misii. V roce 1712 tu byl instalován tiskařský stroj a v roce 1715 byl v Tranquebar Mission Press vytištěn Nový zákon, který Ziegenbalg přeložil do tamilštiny. V blízkém Porajaru byla založena papírna a továrna na tiskařskou barvu.

Vzhledem k tomu, že se odtud začalo luteránství šířit do celé Indie, je Tranquebar nazýván „Branou protestantismu do Indie“. Ohromen prací misionářů poslal dánský král v roce 1760 do Tranquebaru misionáře z Moravy, aby vykonávali misijní práci na ostrovech Nikobar. Vzhledem k tomu, že 43 ze 73 Moravanů zemřelo předčasnou smrti v důsledku tropických veder a žluté zimnice, byla Nikobarská mise v roce 1803 ukončena.

Zbytky chrámu Masilaman Natharu, postaveného v roce 1306 pándjským králem Maravarmanem Kulasekarem, jsou architektonicky unikátní památkou. Chrám kombinoval prvky tamilské a čínské architektury, pravděpodobně ve snaze přilákat čínské obchodníky navštěvující Indii. Chrám byl bohužel zasažen vlnou tsunami v r. 2004 a doposud nedošlo k jeho obnově. Jeho smutné kulisy dodávají místu zvláštní atmosféru.

K Tranquebaru se váží jména některýchvýznamných osobností: generální guvernér Peter Anker (skvělý malíř), Catherine Worlée (velká kráska, která se stala v markýzou z Tallerand), Lady Clive, Majuram Vedanajagam Pilláj (první indický soudce), Thillajadi Valliammai (obětovala svůj život v Jižní Africe).

 

 

 

Poptat

 

Používáme cookies k přizpůsobení obsahu pro vás a analýze našeho provozu. Zjistěte více o tom, jak používáme cookies, a přečtěte si naše Prohlášení o ochraně osobních údajů.

Přiímám
x