Intro image

Neemrana Fort Palace

Patnácté století

Lokalita: Vesnice Nímrána, Rádžasthán, Indie

Hotel v paláci z 15. století je ideální destinací pro odpočinek na cestě z Dillí do Džajpuru. Nechte se unést fantazií a zažijte si svojí vlastní pohádku v královském duchu. Palác má sedm křídel vybudovaných na 14 úrovních na svahu kopce o rozloze 2,5 hektaru, 72 unikátních pokojů a apartmánů, visuté zahrady, 2 bazény s výhledem, ájurvédské lázně a vůbec první indická lanová dráha (zipline). Toto vše činí z Nímránského paláce jeden z nejúžasnějších resortů v celé Asii.

Pokoje a vybavení

3 luxusní dvojpodlažní apartmány, 10 luxusních apartmánů, 3 velké apartmány, 2 dvojpodlažní apartmány, 8 apartmánů, 10 menších apartmánů, 6 velkých pokojů, 28 pokojů, 1 stan a 1 zahradní pokoj. Žádný ze 72 pokojů a apartmánů není stejný co do dispozic a vybavení nábytkem. Každý z pokojů či apartmánů byl zrekonstruován a vybaven s nejjemnějším citem pro kombinaci moderního a historického. Bohatý výběr vyhovuje každému, kdo sní o objevování magické krásy starobylého paláce.

3 restaurace, bar, 2 bazény, ájurvédské lázně, fitness, amfiteátr, konferenční sál, zipline

Historie

Nímránská pevnost, vybudovaná v r. 1464, se stala třetím sídlem potomků krále Prithvírádže Čauhána III., který uprchl z Dillí po prohrané bitvě s Muhammadem z Ghóru. Vládcové Nímrány, hrdí na svůj původ, se drželi u moci dokonce i v období, kdy jejich království trpělo pod nadvládou Britů. Části jejich území byly časem odtrženy a předány rodům z Álváru, Pátiály, Nabhy i jiným, kteří bavili britského místokrále lovy a dýchánky se šampaňským. Čauhánové se nikdy před nikým nesklonili.

V r. 1947 se rádža Rádžinder Singh z Nímrány přestěhoval do Vidžaj Bágu, zatímco fasády jeho opevněného paláce opadávaly a hradby se začaly hroutit. Po čtyřicet let se snažil zbavit svého břímě, ale nikdo jej nechtěl převzít.

Nakonec byla v roce 1986 zřícenina odkoupena a začala nákladná rekonstrukce. V roce 1991 otevřel Nímránský palác své brány s noblesně zrenovovaným exteriérem a pouhými 15 pokoji v nabídce. V roce 2000 získal hotel ocenění Intach-Satte za obnovu a turismus díky tomu, že je „nejzářnějším příkladem toho, jak mohou být architektonické poklady vytaženy ze smetiště dějin a opět přivedeny k životu". Nímrána se stala synonymem obnovy pro nové využití. V r. 2004 byl hotel nominován na cenu Aga Khan Award.

Poptat

 

Používáme cookies k přizpůsobení obsahu pro vás a analýze našeho provozu. Zjistěte více o tom, jak používáme cookies, a přečtěte si naše Prohlášení o ochraně osobních údajů.

Přiímám
x