Intro image

Maidens

Dvacáté století a novější

Lokalita: Dillí, Indie

Hotel Maidens byl jedním z prvních hotelů postavených na území Dillí a to již v roce 1903. O sto let později se jeho budova stala národní historickou památkou. Budova beze změn přežila tzv. britský zlatý věk i modernizaci, éru budování a změn dvacátého století. Na počátku minulého století zažíval hotel rozkvět, kdy jej bohatí a mocní té doby využívali jako výkladní skříň svých privilegií. Příjezdová cesta i honosná fasáda vyvolávají vzpomínku na jeho zářivou minulost a ilustrují představu koloniálního stylu života starého světa.

 

Pokoje a vybavení

55 pokojů a soukromých apartmá

Zahradní restaurace, vnitřní restaurace, bar, bazén, posilovna, hodovní síň pro pořádání rautů a slavnostních událostí, zasedací místnost a konferenční místnost sloužící k soukromým či pracovním aktivitám.

 

Historie 

 

Každý kout hotelu by mohl vyprávět svůj příběh. Po vzpouře roku 1857 (povstání Indů za účelem dosažení autonomie a založení indického národního kongresu) se Britové odstěhovali ze starého „opevněného“ města a usadili se v Novém Dillí. Roku 1890 se za nimi přistěhovali i ostatní evropší občané, kteří zde postavili 110 velkých koloniálních budov. Mezi nimi byli postaveny tři nejznámější hotely tehdejší doby - Maidens, Swiss a Cecil. Hotel Maidens byl otevřen v r. 1903, aby hostil hodnostáře, kteří přijeli na oslavu korunovace krále Edwarda VII. a královny Alexandry. Oslavy trvaly dva týdny a byly do detailu naplánovány místokrálem Lordem Curzonem.

Maidens zůstal výběrovým hotelem pro náročné po dlouhé dekády. Když Edwin Lutyens (architekt Nového Dillí) vyhrál výběrové řízení na vybudování nového hlavního města, klenotu a centra britského království, budoval ho s vizí vytvořit zahradní město s možností jeho budoucího rozšíření dle potřeby. Nové Dillí je pravděpodobně nejúspěšněji navržené město 20. století. Lutyensovo stěžejní dílo, budova Viceroys House (také Ráštrapati Bhavan, oficiální sídlo indického prezidenta) a další budovy nového Dillí navrhl právě při svém pobytu v hotelu Maidens.

Mnoho známých celebrit včetně kanadského herce Roda Camerona a italského filmového režiséra Franka Capra se v hotelu Maidens ubytovalo během své návštěvy Indie v roce 1951 při příležitosti Mezinárodního filmového festivalu.

Hotel Maidens si také zahrál v britském dramatickém filmu z roku 1958 „The Wind cannot read“. Snímek byl režírován Ralphem Thomasem a zazářil v něm herec Dirk Bogarde. Hotel byl ve slavném romantickém snímku proměněn v nemocnici a popisuje vztah britského důstojníka a japonské dívky v Indii během druhé světové války.

Dalším slavným válečným snímkem natočeným v budově hotelu byli „Mořští vlci“ z roku 1980 v hlavní roli s Gregory Peckem, Rogerem Moorem a Davidem Nivenem. Příběh byl natočený podle knihy „Boarding party“ od spisovatele Jamese Leasora, který příběh založil na pravdivé události z druhé světové války.

Poptat

 

Používáme cookies k přizpůsobení obsahu pro vás a analýze našeho provozu. Zjistěte více o tom, jak používáme cookies, a přečtěte si naše Prohlášení o ochraně osobních údajů.

Přiímám
x