Intro image

Hill Fort Kesroli

Čtrnácté století

Lokalita: Alvar, Rádžasthán, Indie

I když se většina historických hotelů v Sarisce zrodila z krásy a pokladů historie, jenom několik z nich se může pochlubit také obrovským bazénem a klášterními prostory, kde si v klidu odpočinete od hektiky okolního světa. Historie hotelu Késrólí sahá až do 14. století, což z něj dělá jeden z nejstarších historických hotelů v Alvaru. Nachází se v srdci zlatého trojúhelníku Dillí – Džajpur – Ágra, jenom 150 km od Nového Díllí. Hotel je ideální volbou pro ubytování v Sarisce a skvělou základnou pro výlety do blízkého okolí. Díky umístění na kopci v blízkosti okouzlující vesničky, nabízí hotel impozantní výhledy na okolní hory a pole v různých odstínech zelené, žluté a hnědé. V zimních měsících je hotel obklopen mlhou a dýmem z vesnice, takže se jeho hradby vznášejí na bílých oblacích.

Pokoje a vybavení

4 dvojpodlažní apartmány, 6 velkých pokojů, 10 apartmánů a 12 pokojů

Restaurace a kavárna, bar, konferenční místnosti, tělocvična, bazén a lázně

Historie

Hill Fort Kesroli ze 14. století je jednou z nejstarších staveb v Indii, ve které se lze ubytovat. Díky svému umístění na skalách nabízí nádherné výhledy ze svých hradeb, které stoupají až do výšky 50-65 metrů. Késrólí je ideální základnou pro podnikání výletů do okolních paláců, muzeí, přírodních památek a sakrálních staveb v Alvaru a Sarisce.

Počátky této stavby se sedmi věžemi se datují až 7 století zpět. Předpokládá se, že byla postavena Jaduvanší Rádžputem, původně vyznavačem Krishny, který ale v polovině 14. století konvertoval na islám a změnil si jméno na Khanzadáse. Následně pevnost několikrát změnila majitele. Nejdříve byla v rukou Mughalů, pak Džátů. V roce 1775, kdy byl založen stát Alvar, se vrátila do rukou Rádžputů. Zlatým obdobím bylo období vlády Ranavata Thákura Bhavání Singha (1882-1934), který proslul svými jezdeckými schopnostmi.

Proces rekonstrukce celého komplexu začal v roce 1995 a pro hosty byl hotel Hill Fort Kesroli otevřen v roce 1998. 

Poptat

 

Používáme cookies k přizpůsobení obsahu pro vás a analýze našeho provozu. Zjistěte více o tom, jak používáme cookies, a přečtěte si naše Prohlášení o ochraně osobních údajů.

Přiímám
x