Intro image

Fort Chanwa

Devatenácté století

Lokalita: Džódhpur, Rádžasthán, Indie

Heritage hotel Tvrz Čanvá Luní byl obnoven do své bývalé krásy svými majiteli mahárádžou Dalípem Singhdžím a jeho ženou Rání Mádhou. Je výjimečným příkladem elegance a symetrie indické architektury 19. století. Celá tvrz je vytesána z populárního červeného pískovce z Džódhpuru a svými zdobně vyřezanými mřížemi a balkónky dokonale zachycuje romantiku minulých let. Pevnost tvoří komplex nádvoří, věží, stájí, průchodů a schodišť do tajných pavilonů či na střechy s panoramatickým výhledem na okolní krajinu. Tradiční obrazy na stěnách harmonicky odrážejí dovednost velkých řemeslníků dávných věků. Hned vedle pevnosti se rozprostírá vesnice Luni, která je domovem místních řemeslníků pracujích s kovem, hlínou a dřevem tak, jak je to naučili jejich předkové.

Pokoje a vybavení

65 pokojů 

Restaurace, bazén

Historie

Mahárádža Džasvant Singh II, vládce Džódhpuru v letech 1876-1895, byl benevolentním monarchou, který dovedl správu a ekonomiku státu od chaosu a nestability do období udržitelného rozvoje, bezpečnosti a spravedlnosti. Mezi prominentní státní úředníky patřil v té době také mladý Kavírádž Murárídandží z čarnaské kasty; šikovný politik a správce.

V roce 1894, mu byla jako ocenění za válečné operace přidělena téměř neznámá vesnice Luni. Zde postavil nádhernou pevnost, dnes známou jako Tvrz Čanvá Luni. V roce 1941 však obec připadla do rukou státu a Murárídandží se paradoxně stal obětí zákona, který sám představil v nejlepším zájmu Márvaru - v případě chybějícího mužského nástupce připadne po smrti vlastníka nemovitost státu.

V roce 1948 byla Čanvá přidělena máhárádžovi Dalípu Singhovi, nejmladšímu synu mahárádži Umída Singha. Po čase se však pevnost stala opuštěnou. V roce 1992, inspirován vlnou úspěšných restaurací kulturního dědictví, které dále podporovaly rostoucí cestovní ruch západního Rádžasthánu, se mahárádž Dalíp Singh, 24. generace vládce a zakladatele Džódhpuru z 15. století, rozhodl otevřít brány Čanvy novým "útočníkům".

Poptat

 

Používáme cookies k přizpůsobení obsahu pro vás a analýze našeho provozu. Zjistěte více o tom, jak používáme cookies, a přečtěte si naše Prohlášení o ochraně osobních údajů.

Přiímám
x