Intro image

Dune de l´Orient

Osmnácté století

Lokalita: Pondičéri, Indie

Kouzlo celého Orientu v jediném jménu - Pondičéri; místo, kde Francouzi uvedli v život nový přímořský styl. Místo, kde se francouzský šarm a úžasná indická různorodost promísili a vytvořili z Pondičéri kouzelné bohémské městečko.

A nyní toto 18. století v Indii znovu ožívá jako ve virtuální galerii – znovustvořené vysoké dřevěné stropy, těžké koberce a lehká křesílka pro pohodová odpoledne. Zde si můžete užít skvělou kreolskou kuchyni, ve které se snoubí tamilské koření s jemným francouzským základem pro naplnění chutí všech gurmánů. Obklopeni sbírkami starých námořních map si jídlo připravené zcela dle Vaší chuti (Carte Blanche) můžete vychutnat při brázdění vln s dávnými námořníky, mecenáši dobrodružství a obchodníky.

Dobové pokoje z 18. století, nyní všechny klimatizované, byly doplněny originálními kusy sběratelského umění a nábytku v moderním stylu. V každém pokoji je artefakt symbolizující region bývalého francouzského majetku v Indii.

Pokoje a vybavení

14 klimatizovaných pokojů a apartmánů

Restaurace a kavárna, lázně, obchod se suvenýry

Historie

Historie Pondičéri je úzce spojena s obchodem, který se zde rozvinul v 17. století. Společnost Compagnie des Indes Oientales (francouzská obdoba Východoindické společnosti), založená v roce 1664, dostala právo obchodovat s Indií za vlády francouzského krále Ludvíka XIV. Od roku 1675 bylo Pondičéri "vlajkovou lodí" francouzské přítomnosti v Indii. Postavil se zde přístav a do roku 1691 se populace přehoupla přes 20 000 lidí. V důsledku válek bylo město v roce 1761 zničeno.

Dům č. 17 na ulici Romaina Rollanda objevili Francis Wacziarg a Aman Náth (zakladatelé Neemarana Non-hotels Hotels) při hledání historických památek během několikáté návštěvy Pondičéri. Formálně ho získali v říjnu 1998. Při rekonstrukci muselo být několik stropů a oblouků přestavěno do původního stylu, protože střeše hrozilo zhroucení.

Hotel Dune de l'Orient v domě sídlí od pozdních sedmdesátých let, kdy bylo Pondičéri přestavěno.

Cílem restaurátorského procesu bylo obnovit auru z 18. století. Koupelny musely být modernizovány a na stěnách byla vyzkoušena nová povrchová úprava ze směsi bílého cementu, který dodal stěnám lesklou patinu, jdoucí ruku v ruce s obnoveným vzhledem. Bylo také nutné vyměnit mnoho dřevěných trámů zničených termity. Barva na stropě zůstala nedotčená. Dřevěné desky na vysokých dveřích a oknech s okenicemi, žaluziemi a kovovými panely, byly zachovány nebo nahrazeny novými panely ze starého dřeva.

Poptat

 

Používáme cookies k přizpůsobení obsahu pro vás a analýze našeho provozu. Zjistěte více o tom, jak používáme cookies, a přečtěte si naše Prohlášení o ochraně osobních údajů.

Přiímám
x