Intro image

Deo Bagh

Sedmnácté století

Lokalita: Gvalijár, Mádhja Pradéš, Indie

Jakmile vstoupíte do Déó Bágh, budete ohromeni pocitem soukromí, které je ve městě Gvalijár tak výjimečné. Na zachování starého kouzla nemovitosti a zároveň zajištění pohodlí odpovídajícího současnému životnímu stylu bylo vynaloženo nemalé úsilí. Déó Bágh se pyšní dvěma chrámy ze 17.-.18. století, dvěma překrásnými památníky, jedním pavilonem s 36 klenutými dveřmi a čtyřúhelníkovou zahradou (zvanou char bagh), kde kdysi tábořili mogulští císaři. Toto vše dělá z Déó Bágh unikátní místo, a to nejen v rušném Gvalijáru.

Pokoje a vybavení

3 apartmány a 12 pokojů rozložených do 5 křídel paláce

Restaurace, konferenční místnost

Historie

Dle historie se na tomto místě zvaném "čár bágh" - typická perská zahrada rozdělená do čtyř čtverců, (jakožto 4 zahrad ráje zmíněných v Koránu) uprostřed s překrásným pavilonem s 36 pilíři - usadili Mughalové. Ženy byly během léta chráněny v podzemním prostoru, který byl ze všech čtyř stran obklopen vodním příkopem. Později, když vítězná maratská armáda pochodovala k Dillí, převzali toto místo Džádhavové. Sardár Déóráó Bhausáheb Džádhav a jeho syn Sardár Krišnaráó Déóráó Džádhav začali využívat "bágh" jako letní sídlo. Ženy obývaly Déó Bágh, muži část Džaj Vihár (domov dnešních majitelů).

V zahradním komplexu se nachází nádherné rodinné chrámy, místo pro slony (háthí kháná), stáje a kenotafy. Vedla se zde důležitá státní jednání, zvláště proti Britům. Po vyhlášení nezávislosti se místo stalo domovem Sardára Déóráó Krišnaráó Džádhava, jeho syna Sardára Dhanandžajaráó Déóráó Džádhava a jeho ženy Ránísáheby, jejichž rodina zde dodnes žije.

Déó Bágh otevřel své dveře hostům v dubnu 2012.

Poptat

 

Používáme cookies k přizpůsobení obsahu pro vás a analýze našeho provozu. Zjistěte více o tom, jak používáme cookies, a přečtěte si naše Prohlášení o ochraně osobních údajů.

Přiímám
x