Jakmile vstoupíte do Déó Bágh, budete ohromeni pocitem soukromí, které je ve městě Gvalijár tak výjimečné. Na zachování starého kouzla nemovitosti a zároveň zajištění pohodlí odpovídajícího současnému životnímu stylu bylo vynaloženo nemalé úsilí. Déó Bágh se pyšní dvěma chrámy ze 17.-.18. století, dvěma překrásnými památníky, jedním pavilonem s 36 klenutými dveřmi a čtyřúhelníkovou zahradou (zvanou char bagh), kde kdysi tábořili mogulští císaři. Toto vše dělá z Déó Bágh unikátní místo, a to nejen v rušném Gvalijáru.
Pokoje a vybavení
3 apartmány a 12 pokojů rozložených do 5 křídel paláce
Restaurace, konferenční místnost
Historie
Dle historie se na tomto místě zvaném "čár bágh" - typická perská zahrada rozdělená do čtyř čtverců, (jakožto 4 zahrad ráje zmíněných v Koránu) uprostřed s překrásným pavilonem s 36 pilíři - usadili Mughalové. Ženy byly během léta chráněny v podzemním prostoru, který byl ze všech čtyř stran obklopen vodním příkopem. Později, když vítězná maratská armáda pochodovala k Dillí, převzali toto místo Džádhavové. Sardár Déóráó Bhausáheb Džádhav a jeho syn Sardár Krišnaráó Déóráó Džádhav začali využívat "bágh" jako letní sídlo. Ženy obývaly Déó Bágh, muži část Džaj Vihár (domov dnešních majitelů).
V zahradním komplexu se nachází nádherné rodinné chrámy, místo pro slony (háthí kháná), stáje a kenotafy. Vedla se zde důležitá státní jednání, zvláště proti Britům. Po vyhlášení nezávislosti se místo stalo domovem Sardára Déóráó Krišnaráó Džádhava, jeho syna Sardára Dhanandžajaráó Déóráó Džádhava a jeho ženy Ránísáheby, jejichž rodina zde dodnes žije.
Déó Bágh otevřel své dveře hostům v dubnu 2012.