Intro image

Baradari Palace

Devatenácté století

Lokalita: Patjála, Paňdžáb, Indie

Baradárí je rozlehlý zahradní palác v srdci kulturně bohaté Patjály, evokující éru umění a hudby tehdy velkoryse podporované královskou rodinou. Jedná se o významné dílo indické koloniální architektury 19. století. Bílá budova s dvanácti dveřmi (zvaná baradárí), navržená v roce 1876, leží uprostřed nádherné zahrady pojmenované právě po tomto architektonickém skvostu.

Pokoje a vybavení

18 apartmánů nesoucí jména královské rodiny

Restaurace Portico, kavárna Bágh

Historie

Palác Baradárí byl postaven za vlády mahárádži Rádžindra Singha a byl navržen roku 1876 jeho mladším bratrem Kaurem Sáhibem Ranbírem Singhem.

Mahárádža byl klidný a nekonfliktní muž, který prosazoval práva žen, provedl několik reforem a později zbořil všechna tabu sňatkem s Irkou. Byl známý také tím, že s lehkostí spojoval rozdílné kultury.

Palác Baradárí se v dnešních dnech stal přímo architektonickým portrétem máhárádži: odmítá se přizpůsobit jedinému stavebnímu stylu a vesele sjednocuje znaky charakteristické pro indickou, mughálskou i koloniální kulturu.

Budovou paláce procházela historie, neboť postupem času sloužila jako státní penzion, paňdžábská univerzita a v letech 1972 - 2006 jako státní archív. Nakonec budovu převzali zakladatelé/restaurátoři Neemrany, kteří se rozhodli nejen zachovat vzhled původního období, ale budovu zároveň zrevitalizovali, aby odpovídala nárokům dnešních cestovatelů.

 

Poptat

 

Používáme cookies k přizpůsobení obsahu pro vás a analýze našeho provozu. Zjistěte více o tom, jak používáme cookies, a přečtěte si naše Prohlášení o ochraně osobních údajů.

Přiímám
x