Intro image

Arco Iris

Devatenácté století

Lokalita: Jižní Góa, Indie

Arco Iris (v portugalštině znamená "duha") najdete ve státu Jižní Góa, v malebné vesnici Kurtorim, vzdálené necelých 7 km od rušného města Margao. Tento luxusní portugalský koloniální dům leží 12 km (30 min) od klidných pláží, kilometr od řeky Zuari a je obklopen několika sezónními jezírky. Na své si tu přijdou jak milovníci rybaření, tak fanoušci pozorování tropického ptactva či fotografování. V přilehlých vesnicích můžete navštívit několik historických památek a v neposlední řadě si tu vychutnáte místní domácí kuchyni. 

Pokoje a vybavení

Arco Iris disponuje pěti prostornými pokoji pojmenovanými podle barev duhy, z nichž každý má svoji koupelnu. Tři ložnice jsou situovány v přízemí s přístupem na venkovní terasu. Pokoje Indigo a Oranžový jsou klimatizované. Indigo je jediný pokoj v prvním patře. Přestože je možné rezervovat si pouze jednu ložnici. smysl tohoto konceptu ubytování "Noble Homes" tkví v tom, že se musíte cítit pánem celého prostoru, který vidíte a obýváte. Toho nejlépe docílíte pronájmem celého domu, aby se tak i "veřejný" prostor domu stal vaším soukromým. Tento "Noble Home" má svůj personál, který nabídne diskrétní, ale přesto osobní přístup.

Společenská místnost s jídelním stolem pro 8 osob, bar, obývací místnost, lobby, společná terasa

Historie

Manželé Benníta a Ganéš objevili a během 4 let zrekonstruovali zchátralý dům, kde budou společně se svými dvěma dcerami vašimi hostiteli. Zde je jejich příběh:

"Hned jakmile jsme se rozhodli, že koupíme nějaký dům v Goa, jsme začali vyjíždět z Bengalúrú sem a tam ve snaze najít dokonalou nemovitost. Asi dvouleté pátrání nás nakonec zavedlo k rozpadajícímu se portugalskému panství, zastrčenému v ospalé vesnici. Okamžitě jsme se do místa zamilovali. Okouzlilo nás všechno, co k tomuto malému ráji patřilo. Sousedé, lokalita, přilehlé jezero... Našli jsme náš nový domov. To, co následovalo, bylo ale vyčerpávající. Přestože jsme byli přesvědčeni, že jsme našli místo snů, dalo hodně práce, aby rozpadlý dům konečně vypadal jako domov, jaký jsme si představovali. Dům byl přes 200 let starý a 40 let opuštěný, takže je jasné, že byl v absolutně zchátralém stavu když jsme ho převzali. Jakmile jsme poprvé otevřeli hlavní dveře, tak nás přivítalo hejno netopýrů, které se neochotně rozlétlo do slunečního světla. Jelikož ani jeden z nás neměl žádnou zkušenost s interiérovým designem ani další praktické znalosti, najmuli jsme si místního podnikatele, který nás ujistil, že s minimálními náklady bude do roka dům obyvatelný. Byli jsme nadšení, že jsme našli někoho, kdo se zdál být schopný a ochotný dát Arco dohromady. Za pár měsíců nás ale dodavatel kontaktoval, že není v jeho silách projekt dokončit kvůli problémům s dělníky a že už strhnul celou střechu, čímž vystavil interiér blížícímu se monzunu. Aby toho nebylo málo, tak nám architekt stroze oznámil, že jsme již trojnásobně překročili náš rozpočet. Po rychlém rozhodnutí a několika nepříjemných telefonátech jsme se ocitli v Góa připraveni se sami vrhnout do renovace a vše dokončit. Tři roky jsme současně pracovali na plný úvazek v Bengalúrú a na Arco Iris. Přečetli jsme stovky online článků, točili se kolem lidí, kteří měli zkušenost s restaurováním, lovili dodavatele po celé Indii, prosili dělníky, aby pro nás pracovali a tím vším se naprosto vyčerpali. To vše ale stálo nakonec za to. O dva roky později byl Arco Iris oficiálně otevřen."

 

Poptat

 

Používáme cookies k přizpůsobení obsahu pro vás a analýze našeho provozu. Zjistěte více o tom, jak používáme cookies, a přečtěte si naše Prohlášení o ochraně osobních údajů.

Přiímám
x