Intro image

Alsisar Mahal

Osmnácté století

Lokalita: Šékhávatí, Rádžasthán, Indie

Alsísar Mahal nabízí velkolepé ubytování s nádherným výhledem na vesnici Alsísar. Hotel se pyšní krásně zařízenými pokoji, darbarskou halou přestavěnou na moderní jídelnu, okouzlujícími trávníky či bazénem. Rozsáhlé klidné nádvoří a zahrady jsou charakteristickým znakem romantismu a vznešenosti, které byly typickými znaky pro tamní éru 18. století.
 

Pokoje a vybavení

51 pokojů heritage

Vnitřní restaurace, venkovní restaurace, bar, knihovna a bazén

Historie 

Historie hotelu sahá do roku 1737, kdy tuto pevnost dobyla 1. generace rodiny Alsísarů (Thákur Samrath Singh - pravnuk rádži Šardula Singha z Džhundžunu). V současné době hotel provozuje již 8. generace Alsísarových potomků.

V minulosti byl hotel Alsísar Mahal bombardován britskou armádní jednotkou v čele s plukovníkem Forresterem, ve snaze omezit moc obyvatel regionu Šékhávatí, kteří byli známí svou nebojácností. Při bombardování byla část hotelu zničena.

V roce 1954 byl hotel přestavěn. Další renovace a restaurování, s cílem zachovat původní architekturu staré budovy, začaly v roce 2000 a byly ukončeny v roce 2006, kdy byl Alsísar Mahal otevřen jako tzv. Heritage hotel. Stal se výchozím bodem pro turisty mířící do tohoto regionu. 
 

Poptat

 

Používáme cookies k přizpůsobení obsahu pro vás a analýze našeho provozu. Zjistěte více o tom, jak používáme cookies, a přečtěte si naše Prohlášení o ochraně osobních údajů.

Přiímám
x