Intro image

Alsisar Haveli

Devatenácté století

Lokalita: Džajpur, Rádžasthán, Indie

Alsísar Havélí se nachází v srdci tzv. růžového města Džajpuru. Díky své velikosti a uvolněné atmosféře přitahovalo toto místo po staletí mahárádžy z různých koutů Rádžasthánu. A není tomu jinak ani dnes, i když už indická aristokracie nevstupuje do města s celým průvodem. Alsísar Havélí je živé místo, kde máte možnost potkat se s jeho obyvateli a správci - rodem Alsísarů.

Pokoje a vybavení

45 pokojů heritage

Restaurace, bar, čítárna, venkovní bazén, fitness, obchod se suvenýry

Historie

Před více než pěti stoletími vnuk mahárádži Udaikarana Améra, velký rádžputský válečník Maháráó Šékhádží, založil v rámci klanu Kačhváha subklan, známý pod jménem Šékhávat. Alsísárové jsou jednou z větví Šékhávatů, která má svůj domov v polopouštní oblasti Šékhávatí.

Na konci devatenáctého století, v r. 1892, nechali Alsísarové v Džajpuru postavit havélí, která jim sloužila jako prázdninové a víkendové sídlo. Po získání nezávislosti byla budova trvale obydlena částí rodiny. Na počátku devadesátých let 20 st. havélí prošla rozsáhlou renovací, aby se v roce 1994 otevřela prvním hostům. Nyní jak Alsísar Havélí v Džajpuru, tak Alsísar Mahal v Šékhávatí spravuje již 8. generace stejnojmenného rodu.

Oba hotely jsou synonymem šetrně, precizně a vkusně zrestaurovaných historických budov poskytující excelentní služby, za které získaly nejedno ocenění.

Poptat

 

Používáme cookies k přizpůsobení obsahu pro vás a analýze našeho provozu. Zjistěte více o tom, jak používáme cookies, a přečtěte si naše Prohlášení o ochraně osobních údajů.

Přiímám
x