Intro image

Jin Residence

Lokalita: Pching-jao, Čína

Residence Jing´s je malý butikový hotel nacházející se v pěkně zrekonstruovaném původním panském sídle, harmonicky zapadající do tradičního okolí starobylého města Pingao. Přímo v srdci města, mezi prašnými obchůdky a rušnými restauracemi, najdete řadu šesti šedohnědých pavilonů postavenou kolem čtyř nádvoří, vše v autentickém architektonickém stylu severní Číny. Před každým pavilonem jsou pro hosty připravené židle a stoly, kde můžete popíjet čaj, číst knížku nebo jen jednoduše nasávat atmosféru historického města, od roku 1997 zapsaného do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

 

Pokoje a vybavení

Hotel disponuje 14 pokoji. Sedm pokojů na nádvoří, pět apartmá a dvě luxusní apartmá. Původní rozložení i velkosti pokojů se udrželo po 260 let. Každý z pokojů má svůj unikátní design.

Historie

Jing's residence se nachází v někdejším panství bohatého obchodníka s bavlnou z dynastie Qing, postaveném před 260 lety. Západní dvorek - dnešní pokoje pro hosty - sloužil kdysi jako obchod s dřevěnými výrobky. Nynější prostor restaurace býval kdysi obchodem se zbožím z Pekingu. V hotelovém vestibulu se dříve tkala bavlna.

Dnešní majitelka, slečna Yang Jing, zakoupila část pozemku v roce 1998 s cílem přeměnit ji v opravdový domov. Zanedlouho se jí rozhodli prodat své pozemky i její sousedé, kteří se rozhodli odstěhovat se za pohodlnějším životem, a tak se pozemek postupně rozšiřoval. Až později se slečna Yang rozhodla udělat z nemovitosti malý butikový hotel, a sdílet tak svou lásku k této historickou nemovitosti i k nábytku a umění dynastie Ming.

S pomocí známého architekta Antonia Ocha a s respektem k tradičnímu duchu města trvala obnova domu celé čtyři roky. Během oprav byly použity výhradně přírodní materiály (bambusové podlahy, stropy z rýžového papíru, místní postele ve stylu kang s lakovanými a hedvábnými čely) s využitím tradičních řemesel.

,,Do starého města jsem přijela v roce 1993 a okamžitě jsem se zamilovala do tohoto posledního stojícího města dynastie Ming-Qing. Když jsem chodila ulicemi města cítila jsem, jako bych byla v tunelu, který mě odnesl zpátky do minulosti. Když jsem koupila první domek, chtěla jsem zde vytvořit domov pro rodinu a své přátelé. Vytvořit hotel mě napadlo až poté, co se mí bývalí sousedé snažili prodat jejich pozemky, protože se chtěli odstěhovat z města. Myšlenku postavit malý nezávislý hotel poháněla má vášeň ke starému městu a tradičním budovám. Právě zde, ve starém městě, můžeme sledovat jak běží svět kolem nás..."

Poptat

 

Používáme cookies k přizpůsobení obsahu pro vás a analýze našeho provozu. Zjistěte více o tom, jak používáme cookies, a přečtěte si naše Prohlášení o ochraně osobních údajů.

Přiímám
x