Scroll

Etiopie


Etiopie, Habeš neboli střecha Afriky – kolébka lidstva, pevná bašta křesťanství, vznešení krásní lidé a hrdá země císařů, která s výjimkou krátké italské anexe za 2. světové byla vždy nezávislá.

Jedinečnost Etiopie spočívá v kombinaci tisícileté kultury a fascinujících ekosystémů. Představte si Etiopii jako zemi odkud pochází káva Arabika, kde z jezera Tana vyvěrá Modrý Nil a kde axumští kněží střeží Archu úmluvy i původních 10 přikázaní Mojžíšových. Etiopii jako starý Habeš – místo, kde po zničení Jeruzaléma bylo doslova vytesáno z kamene město Lalibela, kde v horách Tingraje jsou dosud živé křesťanské skalní chrámy, v nichž etiopští kněží uchovávají vzácné koptské rukopisy a kde v Gondaru je tzv. Kamelot Afriky – císařský hradní areál.

Etiopie se může pochlubit sopkou Arte Ela, jedinou činnou na africkém kontinentu i nejnižším místem Afriky a vůbec jedním z nejteplejších na naší planetě – Danakilskou proláklinou. Danakil je plný fantastických sirných útvarů, bublajících jezírek a solných jezer, kde letní teploty dosahují extrémních 50 C. Obrovským lákadlem Etiopie jsou překrásné náhorní pláně NP Simien s Ras Dashen (4550 m.n.m.), 4. nejvyšší horou Afriky. A to není vše. Na jihu Etiopie v údolí Omo lze navštívit domorodé kmeny, které jsou svým unikátním květinovým zdobením lákadlem fotografů z celého světa.

Btw. víte, že 3,2 mil. let stará dáma Lucy, doposud nejstarší nalezená hominidní fosilie na světě, je ke spatření v Addis Abebě?

Používáme cookies k přizpůsobení obsahu pro vás a analýze našeho provozu. Zjistěte více o tom, jak používáme cookies, a přečtěte si naše Prohlášení o ochraně osobních údajů.

Přiímám
x