Bhútánské království je jedním z málo známých turistických klenotů, kde se kvalita života měří spíše podle hrubého národního štěstí než čistě materiálních měřítek HDP. Až do nedávné doby zůstával Bhútán (Druk Yul neboli „Země hřmícího draka“) v nádherné izolaci a věnoval se ochraně buddhistické vzdělanosti, nedotčené přírody, lidových tradic a řemesel. Země, jež nabízí mohutné starobylé dzongy, snowman trek, ledovcové řeky a nedozírné lesy, pálivé papriky v sýrové omáčce ema datshi, smažené pstruhy i dušené hřiby. K tomu lidé, kteří nosí národní šaty gho a kira, hrdí ale přátelští. Bhútán je kouzelné místo, kde tabák je nezákonný, ale marihuana roste divoce, kde rohatý takin není přeludem, zatímco yetti možná ano; kde lukostřelba zůstává národním sportem a pestrobarevné festivaly v Paro, Thimpu i Punakhe přitahují návštěvníky z celého světa.

Připravovat dovolenou na míru v Bhútánu je radostí. Bhútán disponuje širokou škálou ubytování, ale to, co doporučujeme a rádi využíváme, jsou luxusní oceňované hotely. Vždyť Bhútánu se právem říká Švýcarsko Indického subkontinentu.  

Inspirace


Hotely


Používáme cookies k přizpůsobení obsahu pro vás a analýze našeho provozu. Zjistěte více o tom, jak používáme cookies, a přečtěte si naše Prohlášení o ochraně osobních údajů.

Přiímám
x